Czwartek, 15 kwietnia 2021

imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida

RSS

WAŻNE:

Muzyka i poezja przy blasku świec

30.11.2010 00:00 red
Roksana Lewak i Paweł Harańczyk byli artystami tegorocznej edycji „Wieczoru przy świecach”, który co roku odbywa się w Tworkowie.
Muzyki i poezji przy blasku świec można było w jesienny wieczór posłuchać w Tworkowie. Ta niezwykle nastrojowa impreza odbyła się 19 listopada w GZOKSiT. – Wieczór przy świecach już na stałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych gminy Krzyżanowice. Każdego roku staramy się zaprezentować coś nowego. Zapraszamy artystów lokalnych, z naszej gminy i spoza niej, starając się zawsze urozmaicać to wydarzenie, aby każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie – mówi Grzegorz Utracki, dyrektor GZOKSiT.
 
19 listopada w tworkowskim centrum kultury zaprezentowano spektakl pt. „Walc serca”. Wykonawcami byli Roksana Lewak, aktorka, wokalistka raciborskiego Mirażu i studentka Uniwersytetu Opolskiego, oraz pianista i student Akademii Muzycznej w Krakowie Paweł Harańczyk. Słowa piosenek są autorstwa Ireny Trojanek-Szmidtowej, muzykę skomponowała Elżbieta Biskup, a autorem scenariusza jest Andrzej Biskup. Spektakl prezentowany był już m.in. w Raciborzu i Opolu. Emitowany był również w Polskim Radiu.
 
(e.Ż)
  • Numer: 48 (967)
  • Data wydania: 30.11.10