środa, 14 kwietnia 2021

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

WAŻNE:

Bank Czasu – i ty możesz zostać wolontariuszem

30.11.2010 00:00 red
5 grudnia Stowarzyszenie na rzecz Życia i Rodzin Zawsze Razem organizuje na terenie gminy Nędza akcję Bank Czasu – i ty możesz zostać wolontariuszem.
Akcja zostanie przeprowadzona w ramach obchodów Światowego Dnia Wolontariatu. Wolontariuszem może zostać każdy, kto chce dobrowolnie i bezpłatnie świadczyć pomoc na rzecz innych. W ten sposób daje sobie szansę na zdobycie dodatkowego doświadczenia, wykorzystanie własnych umiejętności i talentów oraz rozwinięcia zainteresowań.
 
Bank Czasu to idea wzajemnej wymiany usług i pomocy pomiędzy jego uczestnikami. Umożliwia dzielenie się z innymi osobami swoim wolnym czasem i umiejętnościami. Każdy może dawać i brać pomoc. Każda godzina pracy ma taką samą wartość. Na pewno masz talenty lub umiejętności, które mogą służyć innym.
 
Możesz zamienić swoje zarobione godziny na usługę, której będziesz potrzebował – wykona ją inny członek Banku Czasu. Ty zawiesisz komuś półkę, a on tobie zrobi smakowite pierogi lub nauczy cię obsługi komputera.
 
Aby zostać wolontariuszem wyślij na adres zawszerazem@vp.pl maila zgłaszającego do programu, umieszczając w tytule słowo „Wolontariusz”. Podaj imię, miejscowość i kontakt zwrotny – mailowy. Zimą 2011 r. rozesłane zostaną dla chętnych wolontariuszy zaproszenia na rozmowy rekrutacyjne i szkolenia, które przygotują do świadczenia pomocy
 
Spotkania członków Banku Czasu rozpoczną się od lutego 2011 r. Będą się odbywać w co drugi wtorek miesiąca o godz. 16.00 w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Sportowej 10 w Nędzy.
 
(e)
  • Numer: 48 (967)
  • Data wydania: 30.11.10