Numer: 47 (966) Data wydania: 23.11.10

Wieści z zapaśniczej maty

13 i14 listopada w Rudzie Śląskiej odbywał się XX Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Kadetów im. Ryszarda Dworoka, w którym Nataniel Ostrowski w kategorii 69 kg wywalczył pierwsze miejsce, a Mateusz  Kampik w kategorii 63 kg był drugi, obaj reprezentowali LKS Dąb Brzeźnica.
W tych zawodach wystąpili także podopieczni trenerów MKZ Unii Racibórz Piotra Szczepanioka i  Jacka Knecia. Najlepiej zaprezentował się Krzysztof Bańczyk, który w kategorii  69 kg wywalczył pierwsze miejsce. Zawodnicy MKZ Unii Racibórz startowali w grupie wiekowej kadetów do lat 17, w której drużynowo zdobyli trzecie miejsce. W tych zawodach w kategorii do 54 kg piąte miejsce zajął Dominik Pięk z LKS Owsiszcze.

5. Kacper Wołek, kat. 85 kg

8-10 listopada w ukraińskim Cherson odbył się Międzynarodowym Turnieju Juniorek, w którym Sara Jezierzańska w kategorii do 51 kg zajęła drugie miejsce. Zawodniczka LKS Dąb Brzeźnica znalazła się w trójce polskich zawodniczek, które zdobyły medal na tej imprezie.

W X Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym im. Stanisława Reda, który odbył się 5-7 listopada w Warszawie, trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej wywalczyli zapaśnicy LKS Dąb Brzeźnica. Indywidualnie najlepiej spisał się  Sebastian Jezierzański, który w kategorii wagowej do 74 kg zdobył pierwsze miejsce. W tej samej kategorii Mateusz Pukas był piąty, również piątą pozycję zajął Paweł Drzeżdzon w kategorii do 66 kg. Pierwsze miejsce w punktacji drużynowej zajęła reprezentacja Ukrainy, przed Gwardią Warszawa. LKS Dąb Brzeźnica wyprzedził reprezentacje: Czech, Słowacji, Białorusi, Litwy i  kluby krajowe.