Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 47 (966) Data wydania: 23.11.10

Wybory samorządowe – gminy 2010 – 2014

Kuźnia Raciborska
Rita Serafin (53 lata) 1588 głosów
”Przypuszczałam, że będzie druga tura i to się sprawdziło.Dziękuję tym, którzy na mnie głosowali. Teraz trzeba przekonać tych niezdecydowanych i zawalczyć".
Witold Cęcek (61 lat) 1286 głosów
”Wynik wyborów to zaskoczenie. Teraz wszystko jest możliwe. Nie mam sprecyzowanych przeczuć co do wyników drugiej tury".
Pozostali kandydaci
– Paweł Macha (41 lat) 937 głosów
 
Krzanowice
Manfred Abrahamczyk (50 lat) 1078 głosów
Oczywiście jestem zadowolony z wyniku, bo po to się startowało w wyborach, żeby osiągnąć dobry wynik. Mamy już nakreślone pewne kierunki działania, plany i jest okazja, żeby to finalizować. Społeczeństwo dało mi tę możliwość, żeby kontynuować to co zostało rozpoczęte. Nie lekceważyłem mojej kontrkandydatki, która była silnym przeciwnikiem, dlatego wynik tym bardziej mnie satysfakcjonuje. Nie będzie drastycznych zmian. Najpierw trzeba dokończyć już rozpoczęte inwestycje, chyba że nowa rada będzie miała inne propozycje. Mam nadzieję, że uda się zachować wytyczone kierunki.
Pozostali kandydaci
– Krystyna Bugla (59 lat) 705 głosów
 
Krzyżanowice
Grzegorz Utracki (42 lata) 1954 głosy
Bardzo dziękuję mieszkańcom za demokratyczny wybór wójta i radnych oraz tak liczny udział w wyborach. To stanowisko traktuję jak trudną służbę dla dobra gminy, ale mam nadzieję, że z pomocą rady i wszystkich mieszkańców uda się poprowadzić gminę w dobrym kierunku. Nie przewiduję żadnych rewolucji. Odpowiadałem dotychczas za oświatę, kulturę i sport i myślę, że to dobrze funkcjonuje. Mam nadzieję, że w tak trudnej i zmieniającej się sytuacji gospodarczej w kraju uda się również ożywić sferę gospodarczą w gminie i powalczyć o inwestorów, którzy stworzą nowe miejsca pracy dla mieszkańców.
Pozostali kandydaci
– Gerard Kretek (51 lat) 1776 głosów
 
Pietrowice Wielkie
Andrzej Wawrzynek (51 lat) 1834 głosy
Choć byłem jedynym kandydatem, z ulgą odetchnąłem dopiero po ogłoszeniu wyników. Wybory to jednak zawsze niewiadoma. Człowiek idąc do urny jednak analizuje te minione cztery lata. Cieszę się z tak dużego poparcia, bo to odzwierciedlenie całej mojej pracy. Trzeba mieć w sobie pokorę, bo ludzie są wymagający, nie zawsze rozumieją, że nie wszystko da się zrealizować, bo ogranicza nas budżet, różne przepisy. Ciągle się uczymy samorządności. Wybory to takie poddanie się diagnozie. Jestem usatysfakcjonowany, bo uzyskałem 90 proc. poparcia.
Pozostali kandydaci
– Brak
 
Nędza
Anna Iskała (58 lat) 1964 głosy
Miałam świadomość tego ile się w gminie zrobiło, ale też jestem człowiekiem pokornym wobec wyborców. Nigdy nie wiadomo jak się jest ocenianym. Cieszy mnie to, że kampania przebiegała tak spokojnie, bez ekscesów. To była merytoryczna dyskusja a nie przekrzykiwanie się. Byłam zaskoczona, że aż tyle głosów otrzymałam. Nie spodziewałam się też aż tak wysokiej frekwencji. Nie jestem rewolucjonistką, nie będzie wielkich zmian, tylko kontynuacja tego co było. Pracujemy spokojnie dalej.
Pozostali kandydaci
– Waldemar Wiesner (42 lat) 843 głosy
 
Rudnik
Alojzy Pieruszka (52 lat) 1228 głosów
To największa nagroda dla wójta dostać się na następną elekcję. Dziękuję wszystkim mieszkańcom za udział w wyborach i za zaufanie, jakie mi okazali. Najważniejszym dla mnie kierunkiem działania będzie kontynuacja tego, co zostało rozpoczęte i realizacja zaplanowanych zadań. W przyszłorocznym budżecie zaplanowano 8 mln zł wydatków na inwestycje. Dla porównania to tyle ile było w całej kadencji 2002-2006. W grudniu muszą ruszyć procedury przetargowe. Najważniejsze obecnie inwestycje to kanalizacja sanitarna w Rudniku, remont ul. Szkolnej w Rudniku i budowa sali sportowej w Grzegorzowicach. 
Pozostali kandydaci
– Dominik Konieczny (36 lat) 382 głosy
– Norbert Parys (48 lat) 342 głosy
 
Kornowac
Grzegorz Niestrój (40 lat) 1002 głosy
Pracowaliśmy nad tym, żeby się udało wygrać w pierwszej turze, ale byliśmy też przygotowani na drugą turę. Cieszę się oczywiście, że udało się wygrać i dziękuję wszystkim wyborcom za udział w wyborach. Nie przewiduję dużych rewolucji po objęciu tego stanowiska. Chciałbym przede wszystkim poprawić funkcjonowanie urzędu, wprowadzić inny podział obowiązków, żeby petent wychodził z urzędu zadowolony, a nie ze skwaszoną miną. Na dzień dzisiejszy trudno mi mówić o konkretnych decyzjach. Trzeba będzie najpierw przeanalizować budżet, którego jeszcze nie znamy, przyjrzeć się jak to wszystko wygląda i wtedy dopiero zapadną decyzje.
Pozostali kandydaci
– Jan Płaczek (50 lat) 684 głosy
– Ryszard Osadców (56 lat) 173 głosy