Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 46 (965) Data wydania: 16.11.10

Zdrowszy w trymiga

Robert Myśliwy z RSS Nasze Miasto, kandydat na prezydenta Raciborza, zrezygnował z udziału w Debacie Wyborczej Nowin Raciborskich zorganizowanej 8 listopada, tłumacząc się złym stanem zdrowia i zwolnieniem lekarskim (na 3 dni). 10 listopada wystąpił na konwencji wyborczej swego stowarzyszenia. Zaintrygowało nas, jak kandydatowi udało się tak szybko wyzdrowieć. Rozmowę przeprowadziliśmy parę godzin przed konwencją NaM.
– Mariusz Weidner: Jak się pan czuje?
– Robert Myśliwy: Tak sobie. Mam jeszcze chrypę i czuję się słaby, ale trochę lepiej niż w poniedziałek. Biorę antybiotyki więc siłą rzeczy czuję się lepiej.
 
– Czy wybiera się pan na konwencję? Wczoraj spytaliśmy pana kolegów z RSS Nasze Miasto – Dawida Wacławczyka i Piotra Dominiaka i zapewnili nas, że postawią pana na nogi.
– Oni jak oni mnie postawią... to raczej leki i leżenie. Żona mi podpowiada, że ona mnie stawia na nogi. Chciałbym być na tej konwencji. Raczej się wybieram. Koledzy by mnie ukatrupili gdybym zostawił ich na lodzie.
 
– Po debacie wyborczej napisał pan w komentarzu na nowiny.pl, że „jeżeli przez najbliższe dni nie będzie mnie w pracy to z tych samych powodów, co oczywiste, nie może mnie być także w miejscach publicznych”. Czy był pan dziś w pracy?
– Nie, nie byłem tam dzisiaj. Ja w środy nie pracuję. Mam dzień wolny, nie mam zajęć. Dziś jestem ostatni dzień na chorobowym. Teoretycznie powinienem być zdolny do pracy, jutro od rana. Celowo prosiłem o trzydniowe zwolnienie, bo czwartek i piątek mam wolny w pracy, bo odrobione w szkole. Prosząc zakładałem, że będę chciał być na konwencji. Liczyłem wtedy, że może poczuję się lepiej i tam wystąpię.
 
– Czy pański udział w konwencji w jakiś sposób ograniczono z powodu choroby?
– Zaplanowano tam dla mnie wygłoszenie krótkiego expose na zakończenie. Z tego co wiem, nie przewidziano dla mnie jakiejś szczególnej aktywności. Mam zagrzać do walki wyborczej naszych kandydatów.
 
– Poza leżeniem, antybiotykami i pomocą małżonki co pomogło panu w kuracji?
– Staram się wypoczywać, w miarę możliwości, jak dzieciaki mi pozwalają (Robert Myśliwy ma dwoje małych dzieci – red.). Leczę się też herbatą z cytryną i miodem i innymi lekami zapisanymi przez panią doktor.
 
– Zachorował pan na grypę?
– Pani doktor nie powiedziała mi jaka to choroba. Przepisała leki, wypisała L4 i tyle. Prawdopodobnie załatwiłem się na promocji Almanachu Prowincjalnego w RCK. W sali nie włączono klimatyzacji, a było strasznie duszno. W korytarzu stał dozownik z wodą, świetnie zmrożoną. Popijałem ją sobie przez całe spotkanie. A miałem już nadwyrężone gardło i tak się załatwiłem.
 
(m)