Piątek, 23 kwietnia 2021

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

RSS

Pierwszy junior ze Sparty

02.11.2010 00:00 red
W 2004 roku nasz klub organizował w Raciborzu V edycję Polskiej Ligi brazylijskiego jiu-jitsu, w której wystartowała rekordowa  Liczba 128 zawodników. Jak duże jest zainteresowanie tym sportem świadczy fakt o dwukrotnie większej liczbie zawodników na tegorocznych zawodach – powiedział Tomasz Jabłonka, trener klubu Łamator.
16 października w Konstancinie-Jeziornej odbyła się XII edycja Ligi brazylijskiego jiu-jitsu, w której startowało 280 zawodników z całej Polski. W zawodach wystartowali zawodnicy z klubu Łamator z Raciborza i Sparty z Kuźni Raciborskiej.
 
Z raciborskiego klubu Łamator Joanna Ogrodnik w kategorii kobiet elita wywalczyła trzecie miejsce, Kamil Tarnawski był także trzeci w kategorii purpurowych pasów senior do 70 kg. W kategorii junior do 64 kg Krzysztof Bara zajął drugie miejsce, także drugie miejsce wywalczył Bartosz Hończak w kategorii junior do 69 kg.
 
W kategorii junior do 79,3 kg Wojciech Płachciak wywalczył  pierwsze miejsce, Adrian Til zajął trzecie 3 miejsce w kategorii junior do 79,3 kg, obaj bronią barw klubu Sparta z Kuźni Raciborskiej.
 
– Klub Sparta z Kuźni Raciborskiej, w którym trenerem jest Maciej Kriwienok od samego początku swej działalności współpracuje z naszym klubem Łamator – powiedział Tomasz Jabłonka, trener klubu Łamator.  Razem uczestniczymy w seminariach szkoleniowych i obozach sportowych. Nasi zawodnicy znów pokazali, że liczą się w najbardziej obsadzonych zawodach w Polsce. W najbliższym czasie chcemy zająć wysokie lokaty w Mistrzostwach Polski w brazylijskim jiu–jitsu, które odbędą się w Łodzi – dodaje Tomasz Jabłonka.
 
oprac. (WiZ)
  • Numer: 44 (963)
  • Data wydania: 02.11.10