Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

W kręglach przekraczamy granice

02.11.2010 00:00 red
Miłośnicy kręgli spotykają na rozgrywkach Raciborskiej Indywidualnej Ligi Kręglarskiej, która w obecnym sezonie obchodzi jubileusz dziesięciolecia. Po sześciu rozegranych turniejach liderem jest Mariusz Gierczak przed Mackiem Basistą i Krzysztof Jeremiczem.
Od 16 do 17 października w Gostyniu trwały Mistrzostwa Polski Par i Mikstów w grze do pełnych w kręgle klasyczne, w których udział wzięli członkowie Raciborskiego Stowarzyszenia Kręgli Klasycznych.
 
Spośród raciborskich zawodników najwyższe 10. miejsce w Polsce zajęła para Jerzy Kwaśny, Krzysztof Jeremicz. Indywidualnie najlepszy rezultat uzyskał Jerzy Kwaśny 372 kręgle, który był szóstym wynikiem dnia. Oprócz tego w zawodach udział wzięli: Maciej Basista,  Mariusz Gierczak, Artur Tokarski, Sławomir Hołyński, Henryk Janecki, Krzysztof  Wróblewski, Ewa Iwanik.
 
Raciborscy kręglarze uczestniczą również w dwóch ligach czeskich. W oficjalnej państwowej lidze międzyokręgowej Bruntal - Opava - Racibórz drużyna OSiR Racibórz w 6 meczach zanotowała 4 zwycięstwa, 1 remis i 1 porażkę. W tabeli zajmują  wysokie 3. miejsce z jednym punktem straty do lidera. Indywidualnie najlepszym zawodnikiem ligi jest obecnie Maciej Basista, który ma najwyższą średnią w lidze i w pięciu startach znalazł się w najlepszej szóstce kolejki.
 
OSiR Racibórz startujący w lidze sześcioosobowej w Opawie, odniósł komplet trzech  zwycięstw, a w najlepszej szóstce kolejki znaleźli się: Jerzy Kwaśny, Krzysztof Jeremicz i Sławomir Hołyński.
 
oprac. (WiZ)
  • Numer: 44 (963)
  • Data wydania: 02.11.10