Numer: 44 (963) Data wydania: 02.11.10

Unia mistrzem jesieni

Po rundzie jesiennej królem strzelców jest Anna Sznyrowska z 12  trafieniami na koncie, druga w klasyfikacji jest Agnieszka Winczo z 9 bramkami i trzecia Anna Żelazko, która strzeliła 7 goli – wszystkie z RTP Unii Racibórz.
W ostatnim szlagierowym meczu ekstraligi kobiet, rozegranym 30 października w Raciborzu, RTP Unia Racibórz wysoko pokonała dotychczasowego lidera ekstraligi kobiet Medyka Konin 4:0. Przed tym spotkaniem mistrzynie Polski traciły do lidera z Konina 3 punkty, więc mecz zapowiadał się ciekawie pod każdym względem. – Jest to spotkanie na szczycie, które może decydować o mistrzowskim tytule – wspomniał trener Remigiusz Trawiński  przed tym meczem. Walkę o sześć punktów rozstrzygnęły na swoją korzyść gospodynie, które okazały się lepszym zespołem w przekroju całego spotkania. Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga unitek, które wykorzystały tylko dwie okazje z kilku wypracowanych sytuacji do strzelenia bramki. Wynik spotkania otworzyła w 22 minucie Anna Żelazko, drugą bramkę 9 minut później strzeliła Patrycja Pożerska na 2:0 ustalając wynik pierwszych 45 minut gry. Zadowolone z prowadzenia gospodynie przez pewien okres nie radziły sobie na połowie przeciwnika. Dopiero ostatnie 20 minut spotkania to popis dobrej i, co najważniejsze, skutecznej gry mistrzyń Polski. Dwie bramki byłej napastniczki, a obecnie grającej na pomocy Patrycji Wiśniewskiej w 81 i 92 minucie są owocem skutecznej gry w końcówce meczu. Jeszcze pod koniec spotkania Patrycja Pożerska uderzyła w spojenie słupka z poprzeczką z około 20 metrów. Mistrzynie Polski wygrywając w meczu na szczycie 4:0, potwierdziły swoją dobrą dyspozycję na jesień, objęły fotel lidera ekstraklasy i zostały mistrzyniami jesieni. Patrycja Wiśniewska dwoma bramkami strzelonymi w ciągu 11 minut przypieczętowała zwycięstwo mistrzyń Polski z dotychczasowym liderem ekstraligi. – Każdy walczy całą rundę by mieć tytuł mistrza jesieni. Konsekwentnie będziemy grać swoje. by zdobyć mistrza Polski. Chcemy po raz kolejny wystąpić w lidze mistrzyń i osiągnąć lepszy rezultat niż dotychczas.

RTP Unia Racibórz – Medyk Konin 4:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Anna Żelazko 22, 2:0 Patrycja Pożerska 31, 3:0 Patrycja Wiśniewska 81, 4:0 Patrycja Wiśniewska 90+2.

RTP Unia: Daria Antończyk, Hanna Konsek, Marta Mika, Marlena Hajduk, Paulina Kawalec (Aleksandra Sosnowska 83), Patrycja Pożerska, Agata Mańczyńska (Olha Sokolenko 70), Marta Stobba, Anna Żelazko (Dominika Maciaszczyk 87), Patrycja Wiśniewska, Agnieszka Winczo.

Remigiusz Trawiński, trener RTP Unia Racibórz – Mecz przyzwoity w naszym wykonaniu, prawie całe spotkanie kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku. W drugiej połowie graliśmy spokojnie by nie stracić bramki i skorzystać z okazji na podwyższenie wyniku. Cieszę się, że jesteśmy mistrzem jesieni i w najbliższych dniach dowiemy się co dalej. Ten mecz był kluczowy w rozgrywce o tytuł mistrza Polski.

Cały mecz i kadrowiczki w akcji obserwował Robert Góralczyk, trener reprezentacji Polski kobiet. – Przed meczem trudno było wskazać faworyta, bo zagrał mistrz z wicemistrzem Polski. Wiadomo było, że dla Unii był to ważny mecz by myśleć o mistrzostwie. Gospodynie były bardziej zdeterminowane i skuteczniejsze, co pokazały w tym meczu i zagrały zdecydowanie odważniej. Wynik w pełni odzwierciedla to co było na boisku – dodaje Robert Góralczyk.