Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Adam najlepszy w konkursie papieskim

02.11.2010 00:00 red
O Dniu Papieskim pamiętali młodzi mieszkańcy Borucina. Z pomocą swojej instruktorki Ireny Hlubek przygotowali z tej okazji występy artystyczne, które odbyły się 24 października.
W programie nie zabrakło piosenek, scenek religijnych oraz spektaklu w reżyserii Ireny Hlubek „Sny i marzenia dziecięce” w wykonaniu starszej grupy Teatrzyku Niewielkiego, wyróżnionego III miejscem w ubiegłorocznym Dziecięcym Festiwalu Teatralnym w Czerwionce-Leszczynach. Były też scenki kabaretowe w wykonaniu młodszej grupy Teatrzyku Niewielkiego oraz tańce szkolnego zespołu Tik-Tak pod kierunkiem Beaty Kalei-Gorzalnik. Najważniejszym punktem programu był konkurs papieski, w którym uczestniczyli uczniowie, ale wspomagać ich mogli członkowie rodziny. Pierwsze miejsce zajął Adam Jachim z kl. IV, drugie – Sandra Gajda (kl. III), trzecie – Patryk Hasse (kl. V), a czwarte – Szymon Kubala (kl. VI). Wyróżnienia otrzymali Adam Walach i Ania Horwat.
 
Teatrzyk Niewielki 25-26 października brał udział w IX Pawłowickich Spotkaniach Teatralnych „Maelpomania”. Spotkaniom towarzyszyły warsztaty integracyjno-teatralne prowadzone przez aktora Konrada Ignatowskiego z teatru Banialuka z Bielska-Białej oraz Izabelę Walczybok, aktorkę, która jest mimem. Przegląd nie miał formuły konkursu.
 
(oprac. e.Ż)
  • Numer: 44 (963)
  • Data wydania: 02.11.10