Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

W Jankowicach jest bezpiecznie

02.11.2010 00:00 red
Jankowice to jedna z najspokojniejszych wsi w gminie Kuźnia Raciborska. W tym roku doszło tu do jedynie trzech przestępstw.
Przez dziesięć miesięcy, od stycznia do października, popełniono tu trzy przestępstwa. Na tej liście znalazła się kradzież, nietrzeźwy kierujący i naruszenie nietykalności funkcjonariusza. Ponadto zanotowano tu 65 wykroczeń, głównie są to mandaty. – Nic tylko się przeprowadzać do Jankowic i spokojnie mieszkać – skwitował Manfred Wrona, przewodniczący Rady Miejskiej, który przytoczył te dane na zebraniu wiejskim 26 października. Nikt z policjantów nie pojawił się bowiem. Przewodniczący dodał, że policjanci z Rud poruszają się obecnie samochodem użyczonym przez Komendę Powiatową Policji z Raciborza. – Ich stary wóz nie spełniał już wymogów. Miał 250 tys. km przebiegu i musiał być wycofany. Zwracano się do nas z pytaniem o możliwość dofinansowania, ale w połowie roku budżetowego byłoby ciężko – wyjaśnił.
 
Na zebraniu poruszono też temat wagi dla ciężkich samochodów. – Gmina oddała teren na ten cel, rozpoczęły się prace projektowe, uzgodnienia z Inspekcją Transportu Ruchu Drogowego. Kiedy gmina miała to robić, koszty szacowano na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Teraz okazuje się, że ma to kosztować 270 tys. zł – dziwił się przewodniczący. Dodał, że jest wielka szansa, że inwestycja znajdzie się w planach Urzędu Marszałkowskiego na przyszły rok.
 
(e.Ż)
  • Numer: 44 (963)
  • Data wydania: 02.11.10