Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Wieści gminne

02.11.2010 00:00 red
Szykują się do zimy
Kornowac. Gmina przygotowuje się do akcji zima. Zdecydowano, że obowiązywać będą stawki za odśnieżanie na tym samym poziomie co w ubiegłym roku. Akcja zima rozpocznie się 15 listopada. Zakończy się 15 marca. – Po wsiach rozstawiane będą płotki przeciwśniegowe. W tym roku jednak, po raz pierwszy od kilku lat, nie będzie zakupu nowych płotków i siatki, bo są one coraz droższe – mówił na sesji Eugeniusz Kura, przewodniczący komisji rolnictwa.
 
Kornowac zmienia plan
Kornowac. Gmina chce przystąpić do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego. – Mieliśmy w planie rozpoczęcie zmian w studium. Obecna rada nie będzie mogła już tego zrobić, ale chcielibyśmy, żeby w przyszłym roku mogło to iść pełną parą. Procedura jest długa, a mamy już stos wniosków o zmiany – wyjaśnia wójt.
 
Za droga kanalizacja
Kornowac. Unieważniono przetarg na  kanalizację w Kornowacu ze względu na cenę, która wyniosłaby 130-150 tys. zł. Gmina ma tylko 100 tys. zł. Następne otwarcie ofert przetargowych – 9 listopada.
 
Zwrócili uwagę na dopalacze
Rudnik. Rada przyjęła Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminny Program Przeciwdziałania Narkomanii na 2011 r. Znalazły się w nim m.in. działania mające uświadomić młodzieży szkodliwość tzw. dopalaczy. W tym celu w szkołach ma być zorganizowany cykl szkoleń nt. dopalaczy oraz innych środków uzależniających. Informacje na temat dopalaczy mają być rodzicom i uczniom przekazywane przez pedagogów szkolnych.
 
Bogdan Kułakowski o fotografii
Kuźnia Raciborska. 5 listopada o godz. 19.00 w MOKSiR odbędzie się otwarcie wystawy fotografii i spotkanie autorskie z Bogdanem Kułakowskim, który będzie mówił o fotografii prasowej. Można będzie obejrzeć zdjęcia: Witolda Cichockiego, Staszka Heydy, Bogdana Kułakowskiego, Marcina Liberskiego, Adama Stawowczyka i Tomasza Zdulskiego.
 
Dzień św. Marcina
Kuźnia Raciborska. Na 11 listopada tradycyjnie zaplanowano obchody dnia św. Marcina. Zbiórka pod MOKSiR o godz. 18.00. W programie m.in. prezentacja sylwetki św. Marcina i występy zespołu Łężczok.
  • Numer: 44 (963)
  • Data wydania: 02.11.10