Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Niemiecki sprawia im radość

02.11.2010 00:00 red
Nie tylko dzieci, ale też ich rodzice brali udział w lekcji pokazowej języka niemieckiego w przedszkolu w Pietrowicach Wielkich.
W lekcji pokazowej, która odbyła się 26 października, uczestniczyły dzieci pięcioletnie z grupy bilingualnej. Zaproszono też wszystkich zainteresowanych rodziców. Lekcja odbyła się w ramach projektu Deutsch Wagen Tour – ogólnopolskiego programu promującego naukę języka niemieckiego. Na początku zajęć dzieci przedstawiły kilka piosenek i zabaw, które już znają, następnie zajęcia poprowadziła Małgorzata Ulrich-Kornacka. Aktywny udział brali w nich również rodzice. – Głównym celem spotkania była promocja języka niemieckiego, pokazanie jak powinny wyglądać zajęcia języka niemieckiego w przedszkolu, aby dzieci chętnie w nich uczestniczyły. Rodzicom natomiast miało to uświadomić, że dzieci poznają język przez zabawę i sprawia im to radość. W naszym przedszkolu język niemiecki jest językiem mniejszości i wszystkie grupy mają 4 bezpłatne godziny w tygodniu. Nie jestem wychowawcą tej grupy, jednak byłam na warszatach gdzie był też Deutsch Wagen i postanowiłam ich zaprosić do naszego przedszkola – mówi Iwona Pawlasek, nauczycielka kształcenia przedszkolnego z dodatkową specjalnością język niemiecki.
 
(oprac. e.Ż)
  • Numer: 44 (963)
  • Data wydania: 02.11.10