Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Pójdą konie po betonie

02.11.2010 00:00 red
– Chcemy wybudować pierwszą w powiecie drogę betonową. Od Pietrowic Wielkich do Gródczanek, tam gdzie odbywają się procesje konne na Wielkanoc – mówił starosta raciborski na październikowej sesji rady powiatu oraz konferencji posesyjnej.
Remont szosy w stronę Gródczanek zacznie się jeszcze w tym roku. To wspólne przedsięwzięcie gminy Pietrowice Wielkie i samorządu powiatowego. W maju 2011 pierwszy etap inwestycji ma się zakończyć. Resztę trasy do kościółka, od granic wsi do Gródczanek, a w zamyśle do granicy z Czechami (miejscowość Trzeboń) ma być wykonana w technologii betonowej. – Z takiego materiału, oczywiście w innej skali, jest zrobiona Wiślanka, np. w okolicy Żor. Betonowa droga jest tańsza w eksploatacji i trwalsza – powiedział na posesyjnej konferencji Adam Hajduk.
 
Liczący kilka kilometrów odcinek kosztowałby samorządy około 300 tys. zł. Część pieniędzy urzędnicy chcieliby pozyskać ze środków unijnych (np. PROW). – Jeśli chodzi o drogi i chodniki, to z gminą Pietrowice Wielkie współpracuje się nam wzorowo – stwierdził starosta Hajduk.
 
(m)
  • Numer: 44 (963)
  • Data wydania: 02.11.10