Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Zamek własnością Powiatu

02.11.2010 00:00 red
Radni powiatowi zwiedzili Zamek Piastowski. – Poczujemy się niczym rada książęca – zachęcał szef rady powiatu Norbert Mika. Starosta Adam Hajduk poinformował rajców, że obiekt, decyzją wojewody śląskiego, stał się własnością powiatu.
Wycieczka na zamek była przerywnikiem ostatniej sesji tej kadencji samorządu powiatowego. Dopisała pogoda. Wcześniej wyjście na plac budowy odkładano wskutek złej aury. – Polecam obuwie zmienne – mówił starosta przed wyruszeniem na zamek. Szczęśliwie dla tych, którzy gumowców nie wzięli na dziedzińcu nie było dużo błota.
 
Wizytę zaczęto od przyszłego sklepu z pamiątkami, zlokalizowanego tuż przy wejściu. Pokazano też pomieszczenia, gdzie będą urzędować pracownicy agencji promocji. – Dokąd starczą pieniądze na remont? – dopytywała Alina Litewka-Kobyłka starostę, który pełnił rolę przewodnika po obiekcie. – Wyremontujemy dziedziniec, przeprowadzimy renowację murów i elewacji. Zrobimy parking i ogrodzenie – Adam Hajduk przedstawił kolejne zamierzenia. Jesienią przyszłego roku remont zamku ma być ukończony. 
 
– Ktoś musiał wziąć na swoje barki trud odbudowy zamku i wzięliśmy to na siebie. On nie promuje starostwa ale cały powiat, z wszystkimi gminami. Będzie nas sporo kosztował, gdy przejdzie pod nasze władanie. Poprosimy o pomoc gminę, gdzie zabytek się znajduje czyli Racibórz – zapowiedział starosta Adam Hajduk po powrocie radnych na posiedzenie.
 
(ma.w)
  • Numer: 44 (963)
  • Data wydania: 02.11.10