Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Posilą się i poczytają

02.11.2010 00:00 red
Kadencja obecnej rady powiatu upływa 12 listopada. Rajcy zdążą się jeszcze spotkać na sesji, a urzędowanie zakończą „uroczystą ale skromną kolacją”. Zwieńczeniem ich rządów będzie książka szefa rady Norberta Miki o dziejach ziemi raciborskiej.
– Ostatni rozdział swej książki poświęciłem reaktywacji powiatów w 1999 roku. Są tam wymienione państwa nazwiska i wspólne zdjęcie. Trzy kadencje samorządu to już materiał historyczny – powiedział autor książki na październikowym posiedzeniu rady powiatu. Publikację pochwalił starosta Adam Hajduk informując, że jego urząd zakupił sporą liczbę egzemplarzy, które posłużą za materiał promocyjny powiatu.
 
Pierwszymi promotorami zostaną obecni rajcy, którym starosta zamierza podarować książkę. Otrzymają ją na uroczystej promocji dzieła Miki 9 listopada w Muzeum. Poprzedzi ją ostatnia sesja samorządu tej kadencji. Zamiast o stałej porze – godz. 15.00, rozpocznie się godzinę później. Powodem przesunięcia terminu obrad jest „uroczysta ale skromna” kolacja, na którą udadzą się radni. – Nie będziemy jej przecież jedli już o czwartej po południu – przekonywał Adam Hajduk, na co rajcy zgodnie przystali.
 
(ma.w)
  • Numer: 44 (963)
  • Data wydania: 02.11.10