Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Ścieżka rowerowa to nie parking

02.11.2010 00:00 red
– Za parkowanie na ścieżce rowerowej karzemy mandatem. Bez dyskusji – oznajmił radnym komisji budżetu prezydent Raciborza Mirosław Lenk. Sam pilnuje łamiących przepisy kierowców. – Widząc takie parkowanie od razu dzwonię na 986 – stwierdził.
Temat wywołał radny Wiesław Szczygielski. Posiedzenie komisji budżetu powoli dobiegało końca i przewodniczący Franciszek Mandrysz spytał radnych, czy chcą zgłosić jakieś problemy prezydentowi Raciborza biorącemu udział w obradach. Szczygielski chciał porozmawiać o „fajnej i równej” ścieżce rowerowej na ul. Karola Miarki.
 
– Niestety ze ścieżką nie ma wiele wspólnego, bo notorycznie parkują tam samochody. Żeby nią przejechać trzeba się nieźle nakręcić albo jechać chodnikiem – powiedział radny Szczygielski, dodając, że problem obserwuje ilekroć idzie tą ulicą, a spaceruje tamtędy często.
 
– Tam są tylko 3 miejsca parkingowe, kto nie staje na nich, łamie prawo, bo na ścieżce rowerowej się nie parkuje. Ja też obserwuję takie przypadki i jak zobaczę, to sięgam po telefon. Dzwonię na 986 i wzywam patrol straży miejskiej – odpowiedział rajcy prezydent Raciborza Mirosław Lenk. Dodał, że w takich sytuacjach strażnicy „bez dyskusji karzą mandatem”.
 
(ma.w)
  • Numer: 44 (963)
  • Data wydania: 02.11.10