Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Puchar zdobyty! Inauguracja tuż, tuż

10.08.2010 00:00 red
W sobotę, w Kutnie rozegrano finał Pucharu Polski kobiet, w którym RTP Unia Racibórz pokonała beniaminka Ekstraligi Pogoń Women Szczecin 7:1.

Jest to pierwszy w historii Puchar Polski, zdobyty przez unitki. Mecz nie rozpoczął się dobrze dla piłkarek Remigiusza Trawińskiego, które po dziesięciu minutach przegrywały z Pogonią 0:1. Kilka minut po straconym golu, z rzutu karnego wyrównała Anna Żelazko, a 120 sekund później na 2:1 dla Unii bramkę zdobył nowy nabytek z AZS Wrocław – Patrycja Pożerska. Do przerwy więcej bramek nie padło, a dalsze strzelanie unitki kontynuowały po przerwie. Swój koncert w drugiej połowie kontynuowała Żelazko, która trafiała do siatki na 3:1, 4:1  i 5:1 w odstępie niespełna kwadransa. W końcówce meczu piłkarki Pogoni straciły jeszcze dwa gole, a autorkami były ponownie Pożerska oraz Agnieszka Winczo.
Skład Unii: Daria Antończyk – Olga Sokolenko (24. Marlena Hajduk), Aleksandra Sosnowska, Marta Mika – Hanna Konsek, Patrycja Pożerska, Paulina Kawalec (65. Katarzyna Krupa), Patrycja Wiśniewska (46. Agata Mańczyńska), Anna Żelazko – Agnieszka Winczo, Anna Sznyrowska (46. Ivana Bojdova). 14 sierpnia unitki rozpoczynają walkę o trzecie mistrzostwo Polski z rzędu. Ich rywalem ponownie będzie Pogoń Women Szczecin. 18 sierpnia o godzinie 17.00 unitki zainaugurują sezon w Raciborzu. Mecz z beniaminkiem Ekstraligi Górnikiem Łęczna odbędzie się na stadionie OSiR przy ulicy Zamkowej 4..

(kozz)

  • Numer: 32 (951)
  • Data wydania: 10.08.10