Numer: 32 (951) Data wydania: 10.08.10

Tworkowska defensywa

Na tydzień przed rozgrywkami o punkty doszło do spotkania kontrolnego pomiędzy A klasowym Tworkowem i Nędzą, występującą w Lidze Okręgowej.

Nowy trener Tworkowa – Wojciech Maksymczak ustawił swoją drużynę przede wszystkim w obronie, co miało zniwelować szansę Nędzy na zdobycie bramki. Tworkowski mur pierwszy skruszyć próbował Nigeryjczyk Victor Ohaka, ale jego strzał poszybował nad poprzeczką. Kilka minut później przed doskonałą sytuacją stanął Radosław Chrószcz, który nie trafił do pustej bramki. Zawodnik grający w Zuchu Orzepowice jest testowany w drużynie Nędzy. Gola udało zdobyć się po 27. minutach gry, jednak strzelec bramki – Bronisław Kłosek według sędziego był na spalonym. Wynik bezbramkowy utrzymał się do ostatniego gwizdka pierwszej części spotkania. Po przerwie do głosu doszli gospodarze, którzy przy odrobinie szczęścia i precyzji mogli wyjść na prowadzenie. Paweł Skowyra, grający z numerem 9, minął bramkarza, ale piłka otarła się tylko o boczną siatkę. W następnych minutach to znów Nędza atakowała, a Tworków się bronił. Strzały gości były jednak na tyle lekkie, że bramkarz Adam Machowski nie miał problemów z interwencjami.
Kolejną znakomitą okazję miał Michał Stroka z Nędzy jednak tym razem piłka przetoczyła się obok bramki. Decydujący moment meczu miał miejsce w 82. minucie. Wtedy to piłkę przechwycił Michał Oleś, przebiegł połowę boiska przy linii bocznej i został sfaulowany przez Matrina Wojtka. Z rzutu wolnego Stroka dośrodkował prosto na głowę Tomasza Przeliorza, a ten posłał piłkę obok bezradnego bramkarza Tworkowa. Do końca meczu nic się nie zmieniło i to podopieczni Michała Brachmańskiego wygrali 1:0.

LKS Tworków – LKS 1908 Nędza 0:1 (0:0)

Bramki: Tomasz Przeliorz 83.
LKS Tworków: Adam Machowski, Andrzej Kłosok, Mirosław Krakowczyk, Martin Wojtek, Marcin Wieder, Stefan Pawlik, Mateusz Stronczek, Paweł Skowyra, Mateusz Piguła, Michał Affa, Michał Wolnik, Michał Latoń, Dennis Kustos, Kevin Krzyżok, Mariusz Juraszek.

LKS 1908 Nędza: Leszek Zając, Patryk Kornas, Tomasz Przeliorz, Artur Tumula, Michał Oleś, Victor Ohaka, Kamil Pierchała, Michał Stroka, Szymon Cichecki, Bronisław Kłosek, Radosław Chrószcz, Mateusz Skwirut, Martin Sobeczko, Bernard Paprotny, Jacek Depta, Adam Baron, Sebastian Łuczak.
Wojciech Maksymczak, trener LKS Tworków: Wiadomo było, że zagramy defensywnie z lepszym zespołem, który jakby chciał to by grał w czwartej lidze. Graliśmy mecze ze słabszymi zespołami jak Studzienna z B klasy. Wtedy graliśmy ofensywnie, a dzisiaj trzeba było nauczyć się grać w obronie. Według mnie chłopcy zagrali bardzo dobrze, odpowiedzialnie, poprawnie taktycznie.

Michał Brachmański, trener LKS 1908 Nędza: Był to pożyteczny sparing dla nas. Mogliśmy sobie przećwiczyć niektóre elementy. Na pewno jeszcze bardzo dużo brakuje do tego czego oczekuję. Czasu jest bardzo mało, liga już tuż, tuż. Drużyna dopiero się buduje. Skład będzie przemeblowany, wielu zawodników na chwilę obecną nie wznowiło treningów. Kilku piłkarzy odeszło, kilku przyszło, więc ta drużyna musi mieć trochę czasu, żeby się zgrać i funkcjonować tak jak powinna.