Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Co, gdzie, kiedy?

10.08.2010 00:00 red

Koncerty letnie na rynku
Letnie koncerty na rynku w Raciborzu będą trwały do 15 sierpnia. 14 sierpnia wystąpi Zespół Bez Nazwy, 15 sierpnia – POMPA Band. Koncerty rozpoczynają się o godz. 18.00. Grupa Bez Nazwy jest wszystkim znana, natomiast POMPA Band to zespół muzyczny również z Raciborza, który gra na studniówkach, weselach, bankietach i na sylwestra. Tworzy go sześciu profesjonalnych muzyków, którzy mają za sobą lata doświadczeń w dziedzinie muzyki. Skład zespołu: klawisze (Piotr), gitara el (Grzegorz), bas (Andrzej „loki”), perkusja (Cezary), saksofon (Adam) i wokalistka (Ania).

Mistrzostwa Raciborza w Scrabble
28 i 29 sierpnia Raciborski
Klub Scrabble”SZKRAB” organizuje  I Mistrzostwa Raciborza w Scrabble, turniej o randze ogólnopolskiej. Odbędzie się on w Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopina. 28 sierpnia rozpoczęcie przewidziano na godz. 12.00. 29 sierpnia rozpoczną się o godz. 9.30, a zakończą o 15.00 rozdaniem nagród.

Zawody modelarskie   
14 i 15 sierpnia w godz. 9.00 – 16.00 w Kietrzu odbędą się międzynarodowe zawody modelarskie o Puchar Burmistrza Kietrza „Kietrz Cup 2010”. 14 sierpnia odbędą się zawody zaliczane do Pucharu Świata i Pucharu Polski, 15 sierpnia – zawody międzynarodowe i tylko Puchar Polski. Zawody odbędą się na polu uprawnym przy drodze Kietrz – Třebom. Organizatorami zawodów są: burmistrz Miasta Kietrz, Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych oraz Kombinat Rolny Kietrz.

Kategorie w jakich będą rozgrywane zawody:
F1A - szybowce (Gliders)
F1B - modele z napędem gumowym (Model Aircraft with Extensible Motors „Wakefield”)
F1C - modele z napędem spalinowym (Power Model Aircraft)
F1P - modele z napędem spalinowym (Power Model Aircraft)
F1Q - modele z napędem elektrycznym (Electric Power Model Aircraft)

Memoriał w raciborzu
21 i 22 sierpnia

21 sierpnia – sobota – Stadion OSiR, ul. Zamkowa
10.00 – Turniej Koszykówki Ulicznej STREETBALL o Puchar Dyrektora Telewizji Katowice
18.15 – Otwarcie XVII Memoriału
18.30 – Koncert zespołu Antyki
20.00 – Wręczenie nagród STREETBALL
20.30 – Koncert – Ewa Farna

22 sierpnia – niedziela – Stadion OSiR, ul. Zamkowa
10.30 – Msza Św. Memoriału oraz za NSZZ „Solidarność” Ziemi Raciborskiej – Kościół WNMP Rynek
15.00 – Mistrzostwa Polski w Zapasach Plażowych
16.30 – Koncert zespołu GOOD DAY
18.00 – Koncert zespołu Szymon Wydra z zespołem Carpe Diem
19.30 – Baw się z nami strażakami
20.30 – Koncert The UK LEGENDS „SMOKIE”
22.00 – Pokaz sztucznych ogni
Wstęp na wszystkie imprezy – wolny.

Wyścigi gryzoni
12 sierpnia w Raciborzu odbędą się wyścigi tych sympatycznych zwierzątek. Będą nagrody! Wyścigi gryzoni organizuje sklep zoologiczny ZooMar. Rozpoczną się o godz. 10.00 przed sklepem przy ul. Długiej 10. Organizator zaprasza do udziału w wyścigach. Na wszystkich uczestników czekają upominki, a na właścicieli najszybszych zwierzaków - nagrody. Zapisy przyjmowane są w sklepie lub na stronie www.zoo-mar.pl do 11 sierpnia.

Metal hammer festival
Już 27 sierpnia w katowickim Spodku odbędzie się piąta edycja Metal Hammer Festival!, którego gwiazdą będzie amerykańska formacja KORN. Korn odwiedzi Polskę w ramach trasy promującej album, będzie to już piąta wizyta zespołu w naszym kraju, po raz ostatni grupa zagrała u nas w lutym, 2008 r., na warszawskim Torwarze. Kolejną gwiazdą festiwalu jest grupa Opeth, doskonale znana jest wszystkim fanom progresywnego metalu. Pain Of Salvation to kolejny zespół który wystąpi na MHF 2010, to kultowa już szwedzka formacja z kręgu progresywnego metalu, która na muzycznym rynku działa już od 1984 r. W twórczości zespołu znajdziemy elementy takich stylów jak metal, pop, funk, blues, goth, folk, a także wpływy muzyki orientalnej i arabskiej. Katatonia, która na muzycznym rynku działa już od 1991 roku, uznawana jest obok Paradise Lost czy My Dying Bride za jednego z pionierów doom metalu. W 1993 r. ukazuje się debiutancki krążek grupy, „Dance Of December Souls”, który jest już kultową pozycją dla wszystkich fanów doom metalu. Na kolejnych płytach zespół odchodzi od doom metalu w kierunku bardziej melancholijnego, wręcz progresywnego brzmienia. W 2006 r. ukazuje się album „The Great Cold Distance”, który uznany zostaje za  jedną z najważniejszych płyt w dorobku Szwedów, a promowany jest na prawie całkowicie wyprzedanej trasie po USA, na którą zespół wyruszył w Moonspellem. Riverside będzie przedstawicielem polskiej sceny muzycznej na Festiwalu. Będzie to jeden z dwóch koncertów, jakie grupa da tego lata w Polsce. Riverside to obecnie najpopularniejsza polska grupa z kręgu progresywnego rocka.
Wygraj podwójna wejściówkę na Metal Hammer Festival! Czy za produkcję nowej płyty zespołu Korn odpowiedzialny jest Ross Robinson?
SMS z prefiksem NRE, odpowiedzią na pytanie oraz nazwą miejscowości, z której jesteś  wyślij na numer 7101 (1,22 zł z VAT). Przykładowy SMS: NRE Tak  Racibórz. Konkurs trwa do poniedziałku 16 sierpnia do godziny 12.00. Zwycięzca o wygranej zostanie poinformowany telefonicznie.

Magia rocka zaprasza gwiazdami
27 sierpnia, podczas tegorocznej, ósmej już edycji Magii Rocka wystąpią: Lady Pank (zdj), Artrosis, Poziom 600 oraz Proletaryat. Równie atrakcyjnie zapowiada się koncert debiutów. Tradycyjnie już Magię Rocka rozpoczną laureaci konkursu Piecowisko.  Przepustkę do wzięcia udziału w Festiwalu otrzymały: PRO-CREATION, HERETIQUE oraz HOA. Wszystkie zakwalifikowane zespoły mają już własne przeboje i licznych fanów. Podczas imprezy odbędzie się również zjazd motocyklistów. Bilety w przedsprzedaży 20 zł, a w dniu festiwalu 25 zł. Motocykliści w przedsprzedaży płacą 10 zł, a w dniu festiwalu 25 zł.

  • Numer: 32 (951)
  • Data wydania: 10.08.10