Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Japończyk uczył technik walk

10.08.2010 00:00 red
W obozie, który odbywał się na terenie ośrodka Leśna Polana w Nędzy i zakończył się z początkiem sierpnia, wzięło udział kilkudziesięciu uczestników od 13 do 65 lat z Polski, Bułgarii, Holandii i USA.

Zajęcia prowadził rodowity Japończyk – sensei Hiroshi Tajiri 5 dan, a także Ed Germanov 5 dan i Jacek Ostrowski 3 dan. W programie codziennych zajęć znalazły się: misogi, czyli trening medytacji, shodo (kaligrafia japońska), aikido-taijutsu (techniki ręczne), aikido-buki waza (techniki z bronią).
W wolnych chwilach uczestnicy obozu korzystali z kortu tenisowego, boiska i basenu. Dodatkową atrakcją obozu był konkurs piosenki, w którym główną nagrodą była... gitara akustyczna. Zwycięzcą został sam sesnsei Hiroshi Tajiri, który zaśpiewał piosenkę japońskich pilotów „kamikaze”.
Organizatorem obozu była Polska Organizacja Aikido oraz zrzeszony w niej Raciborski Ośrodek Aikido. Było to już drugie zgrupowanie zorganizowane w ośrodku Leśna Polana. Uczestnikom spodobał się zwłaszcza wystrój dojo, czyli sali ćwiczeń, a treningom sprzyjała cisza i zieleń. Podczas obozu odbyły się też egzaminy na kolejne stopnie uczniowskie, w których 3 kyu zdobył raciborzanin Rafał Fojcik. Kolejne zgrupowanie zaplanowano na lipiec przyszłego roku.

(oprac. e.Ż)

  • Numer: 32 (951)
  • Data wydania: 10.08.10