Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Na zielonej trawce

10.08.2010 00:00 red
Beztroski piknik na zielonych terenach miejskich to wciąż, według obowiązującego prawa, bezprawne wkroczenie na pas miejskiej zieleni.

Za ten występek grozi nawet kara do 1000 zł. Posłowie w Sejmie chcą jednak skończyć z zakazem wstępu na trawniki. Chcą udostępnić te tereny ludności pod rekreację i wypoczynek. Projekt zmian ma wejść w życie z przełomem sierpnia i września.  Decyzja o wyznaczeniu otwartych terenów zielonych ma pozostać w gestii władz lokalnych.
Jak się okazało, w Raciborzu możemy już teraz cieszyć się z beztroskiego wylegiwania na zielonej trawce. – Miasto nie czeka na liberalizację zapowiadaną przez rząd, nie karzemy mandatami za grę w piłkę na trawniku czy robienie pikników na trawie. Poucza się, bądź nakłada mandaty tylko za nieprzestrzeganie porządku. Można wyprowadzać psa, ale należy po nim sprzątać. Podobnie w przypadku organizacji pikniku. Jeżeli pozostawimy po sobie teren zaśmiecony, wtedy straż miejska zobowiązana jest do egzekwowania prawa – wyjaśnia Mirosław Lenk, prezydent Miasta Racibórz.
Przypominamy, że zgodnie z Uchwałą o Utrzymaniu Czystości w Gminach, za spowodowanie nieczystości przez psa grozi mandat w wysokości od 20 do 500 zł. Kodeks wykroczeń przewiduje zaś karę 200 zł za niedopełnienie nadzoru nad psem.

(woj)

  • Numer: 32 (951)
  • Data wydania: 10.08.10