Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Klima chłodzi więcej starostwa

10.08.2010 00:00 red
W urzędzie miejskim na Batorego to rzadkość,u samorządowców z powiatu już standard.

Starosta ze swymi zastępcami nie przejmuje się upałami, bo klimatyzowane wnętrza ma już od przeprowadzki. Teraz przyjemny chłodek poczują także inni pracownicy.
Starostwo powiatowe przeprowadziło przetarg na „Zaprojektowanie i wykonanie systemu klimatyzacyjnego w wytypowanych pomieszczeniach pierwszego i trzeciego piętra budynku Starostwa Powiatowego w Raciborzu przy pl. Okrzei 4”.
Na zadanie urzędnicy zarezerwowali w tegorocznym budżecie kwotę 160 000 zł brutto. W przetargu uzyskali 7 ofert, o rozpiętości cenowej od 145 do 359 tys. zł. Wybiorą – kierując się przede wszystkim najniższą ceną – najkorzystniejszą propozycję.
– Zamonotowanych zostanie 13 urządzeń po stronie południowej budynku. To poddasze, biura ze znaczną ilością pracowników oraz ilością sprzętu elektronicznego, w których temp. przekracza 30 st. Celsjusza – wyjaśnia rzecznik prasowy starostwa Karolina Kunicka. Dodaje, że chodzi o poprawę warunków pracy oraz obsługi klientów urzędu.
Sekretarz powiatu Beata Bańczyk informuje, że to kolejny, prawdopodobnie końcowy, etap klimatyzowania wnętrz starostwa. – Przeprowadzając się w nowe miejsce chcieliśmy uczynić je jak najbardziej funkcjonalnym. Pierwsi skorzystali z klimatyzacji klienci referatu komunikacji, bo tam ruch jest największy – wyjaśnia.

(ma.w)

  • Numer: 32 (951)
  • Data wydania: 10.08.10