Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

W szkołach praca wre

10.08.2010 00:00 red
Lista inwestycji, jakie prowadzi w swych placówkach oświatowych powiat raciborski, liczy kilkanaście pozycji.

Najpoważniejszą z inwestycji starostwa jest bez wątpienia budowa pierwszego dla tego samorządu boiska Orlik. Sztuczna nawierzchnia zostanie położona między dwoma placówkami – Budowlanką i Zawodówką. Prace już ruszyły. Kompleks boisk będzie kosztował łącznie ponad milion złotych, z czego samorząd powiatowy wykłada jedną trzecią kwoty. Inwestycję prowadzi rybnicka firma „Inwestycje.pl”.
Za milion złotych starostwo dociepla budynki Zespołu Szkół Specjalnych na Ostrogu. Urząd wziął na to zadanie ponad 600 tys. zł pożyczki z WFOŚ-u. Termomodernizację przeprowadza firma z Knurowa.
Raciborski wykonawca Son-Bud zajął się zadaszeniem budynku MOS-u przy ul. Klasztornej. Z kasy powiatu dostał na to 46,9 tys. zł.
Modernizacji poddana została w te wakacje baza dydaktyczna Centrum Kształcenia Ustawicznego. Za 183,7 tys. zł (w tym z dotacji 157 tys. zł) pojawiły się tu nowe meble dla trzech pracowni. Zrobiła to poznańska firma Perschmann. W tej samej placówce za 243 tys. zł kupiono komputery i drukarki.
Powiat chce jeszcze odnowić instalację elektryczną w Młodzieżowym Domu Kultury, na parterze. Aktualnie szuka wykonanawcy tego zadania. W planach – do końca września – jest także docieplenie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rudach.

(oprac. m)

  • Numer: 32 (951)
  • Data wydania: 10.08.10