Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

PLAC DŁUGOSZA bliski sprzedaży

10.08.2010 00:00 red
10 sierpnia urząd miasta chce sprzedać plac Długosza.

W terminie wyznaczonym przez magistrat wpłacono jedno wadium, uprawniające do udziału w ogłoszonych przezeń rokowaniach. – Rzadko zdarza się by oferent po wpłaceniu wadium wycofał się ze starań o zakup nieruchomości – przyznaje naczelnik Elżbieta Sokołowska z wydziału gospodarki nieruchomościami. Dodaje, że nie przypomina sobie sytuacji by przy dużych transakcjach potencjalny kupiec zrezygnował po wpłacie wadium.
– Nie wiemy jednak jaką ofertę przedstawi. Przy rokowaniach istotne jest jednak, że nie może być ona niższa od ceny oczekiwanej przez sprzedającego – wyjaśnia Elżbieta Sokołowska. Absolutnie nie chce podać danych kupca. – To wbrew sztuce sprzedaży. Ujawnienie tych wiadomości mogłoby wpłynąć na jego decyzję o zakupie – mówi.
Termin ogłoszenia decyzji o sprzedaży może być inny niż 10 sierpnia. – Trzeba sporządzić protokół z rokowań, to może potrwać kilka dni – mówi Elżbieta Sokołowska.
Prezydent Raciborza Mirosław Lenk powiedział nam, że pieniądze uzyskane ze sprzedaży nieruchomości zasilą tegoroczny budżet miasta. – Wpływ tej gotówki nie oznacza, że zaczniemy od razu np. budowę aquaparku. Powinniśmy jednak uzyskać nadwyżkę bużdetową i z niej rozplanować nowe zadania dla kolejnej kadencji samorządu – stwierdził.

(ma.w)

  • Numer: 32 (951)
  • Data wydania: 10.08.10