Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

TESCO przy rondzie

10.08.2010 00:00 red
Marketom z okolic Świńskiego Rynku przybędzie konkurencja jeśli magistrat sprzeda działkę pod budowę kolejnego takiego obiektu.

Kolejna nieruchomość miejska może znaleźć w sierpniu właściciela. Wpłacono wadium w rokowaniach o teren przy ulicy Łąkowej. Potencjalny inwestor zamierza zbudować tam supermarket Tesco.
Chodzi o nieruchomość w pobliżu osiedla mieszkaniowego oraz baru „Klepka”. Miasto ma tu do sprzedania 0,3274 ha. „Działka gruntu stanowi w części ogólnodostępny parking o nawierzchni nieutwardzonej i w pozostałej części teren trawnika” – reklamuje swój teren magistrat.
Jak ustaliliśmy u rzecznik prasowej urzędu miasta Anity Tyszkiewicz-Zimałki, do kasy miejskiej wpłynęło wadium w wysokości 139 800 zł. Raciborscy urzędnicy nie ujawniają od kogo, ale wiosną prezydent miasta Mirosław Lenk przyznał, że tym terenem interesowała się PA Nova z Gliwic. Zbudowała już w Raciborzu supermarekt Kaufland, a obecnie reprezentuje Tesco, które szuka lokalizacji dla małego marketu.
Rokowania w sprawie sprzedaży nieruchomości przy ul. Łąkowej zaplanowano na 12 sierpnia. Cena wywoławcza działki wynosi 1 398 000 zł.
W przeszłości właśnie w tym miejscu zamierzano zbudować stację paliw Orlenu. Protesty mieszkańców w tej sprawie zablokowały inwestycję.

(ma.w)

  • Numer: 32 (951)
  • Data wydania: 10.08.10