Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

Racibórz Bije Rekord dla Powodzian

10.08.2010 00:00 red
Wszyscy doskonale pamiętamy powódź tysiąclecia z lipca 1997 roku. Tegoroczna na szczęście nie była tak groźna i oszczędziła Racibórz. Dotknęła jednak kilkaset rodzin z gmin Kuźnia Raciborska, Rudnik, Krzanowice i Nędza. One wciąż potrzebują naszej pomocy. Dlatego też postanowiliśmy zorganizować piknik charytatywny, z którego dochód przeznaczymy  dla powodzian.
Piknik „Racibórz Bije Rekord dla Powodzian” odbędzie się 12 września na raciborskim rynku. Spróbujemy ustanowić Rekord Polski w gotowaniu największej ilości „wodzionki”, przy muzyce „Die Silinger” – autora przeboju „Wodzionka”, a dzieci zaprosimy do „Rodzinnego Parku Zabaw”.
 
Oprócz zbiórki pieniędzy podczas imprezy, przez kilka tygodni będzie trwać charytatywna aukcja internetowa na portalu nowiny.pl. Cały dochód z licytacji zostanie przekazany na rzecz powodzian. Już otrzymaliśmy do licytowania ciekawe przedmioty m.in. od Kamila Durczoka, Magdy Walach, Dody i zespołu Dżem. Więcej szczegółów w kolejnych wydaniach NR i na portalu nowiny.pl.
 
Wydawnictwo Nowiny
(Nowiny Raciborskie, nowiny.pl)
  • Numer: 32 (951)
  • Data wydania: 10.08.10