Numer: 31 (950) Data wydania: 03.08.10

Dużo pracy przed Unią

W sparingu z AZS Wrocław w zespole Unii była testowana druga młoda słowacka piłkarka zw Slovana Duslo Sala Jana Wojtekowa.

27 lipca w Raciborzu na stadionie przy ulicy Zamkowej,  RTP Unia Racibórz wygrała w sparingowym spotkaniu z AZS Wrocław 2:1. Mistrzynie Polski zagrały bez kontuzjowanych: Ivany Bojdovej, Anny Sznyrowskiej i Agaty Mańczyńskiej. Trzecia drużyna mijającego sezonu była wymagającym przeciwnikiem. – Już nie było tak łatwo w rozgrywaniu piłki i obrona momentami się gubiła i popełniała błędy. Jest jeszcze wiele do zrobienia w grze unitek – twierdzi Remigiusz Trawiński, trener  RTP Unia Racibórz. Mecz mógł się podobać kibicom,   szczególnie w pierwszej połowie. Unitki szybko wyszły na prowadzenie, bo już w 3 minucie meczu cieszyły się ze zdobycia bramki. Po dobrym zagraniu z prawej strony Pauliny Kawalec, stojąca na środku Agnieszka Winczo precyzyjnym strzałem pokonała bramkarkę wrocławskiej drużyny. Przez pierwsze 15 minut mistrzynie Polski grały szybko, składnie i stwarzały sobie sytuacje bramkowe, których nie wykorzystywały. Jednak z strzelenia pierwszej bramki cieszyły się przyjezdne, które wykorzystały nieporozumienie Agnieszki Miki z Darią Antończyk. Do lekko podanej piłki dobiegła  Agata Tarczyńska, a bramkarka Unii wybiła piłkę, która odbiła się od zawodniczki AZS-u i wpadła do siatki. Od tego momentu gra się trochę wyrównała, ale unitki cały czas kontrolowały sytuację na boisku. Gospodynie miały jeszcze kilka sytuacji do wyjścia na prowadzenie, ale do końca pierwszej części meczu wynik nie uległ już zmianie.
Po przerwie na boisku pojawiły się nowe zawodniczki, co od razu odbiło się na jakości i szybkości gry. Unitki kontrolowały przebieg gry na boisku, czego  efektem była bramka na 2:1 strzelona w 74 minucie przez Annę Żelazko. Bramka po indywidualnej akcji byłej zawodniczki AZS Wrocław ustaliła ostateczny wynik spotkania, które Unia wygrała zasłużenie.

RTP Unia Racibórz – AZS Wrocław 2:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Agnieszka Winczo 3, 1:1 Agata Tarczyńska 16, 2:1 Anna Żelazko 74.

RTP Unia Racibórz I połowa: Daria Antończyk, Olga Sokolenko, Aleksandra Sosnowska, Agnieszka Mika, Marta Stobba, Patrycja Pożerska, Paulina Kawalec, Hanna Konsek, Anna Żelazko, Patrycja Wiśniewska, Agnieszka Winczo.

RTP Unia Racibórz I I połowa: Dorota Wilk, Marlena Hajduk,   Agnieszka Mika,  Agnieszka Pencherkiewicz,  Dominika Maciaszczyk, Katarzyna Krupa, Patrycja Wiśniewska, Patrycja Pożerska, Andrea Kreczkova, Anna Żelazko.

Remigiusz Trawiński, trener RTP Unia Racibórz – Graliśmy bardzo dobrze i ofensywnie w pierwszej połowie. Zaczęliśmy mecz od wysokiego C.  Nieszczęśliwie stracona bramka zatrzymała zespół, ale było kilka ładnych akcji w naszym wykonaniu. Druga część spotkania była rozgrywana w słabszym tempie, ponieważ zawodniczki, które weszły w tej części prezentowały słabszy poziom, ale próbowały powalczyć. Niepokojące są liczne błędy w obronie, nad którymi musimy jeszcze popracować na najbliższych treningach.