Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Historyczny finał

20.07.2010 00:00 red
– W tym roku mamy najlepsze wyniki w historii naszego klubu, juniorki i kadetki startowały w finałach mistrzostw Polski – stwierdził Tomasz Kuziak, trener UKS Krzanowice.

Od 12 do 15 lipca w Kędzierzynie-Koźlu odbywał się  finał Mistrzostw Polski Juniorek w siatkówce plażowej. W pierwszym, historycznym występie siatkarek z UKS Krzanowice w finale Aleksandra Baron, Karolina Daniszewska zajęły miejsca od 9 do 12.

Para Aleksandra Baron, Karolina Daniszewska zaczęła zawody bardzo dobrze, wygrywając w pierwszym meczu pierwszego seta do 12.  W drugim secie siatkarki popełniły dwanaście błędów własnych i po przegranym secie musiały rozstrzygnąć wynik meczu w tie-breaku, który zaczęły wyśmienicie prowadząc 7:0. Brak konsekwencji w grze i nonszalancja doprowadziły do niespodziewanej porażki z parą z Wrześni. Aby pozostać w grze musiały wygrać drugie spotkanie, w którym zmierzyły się z koleżankami z Lublina. Po emocjonującym meczu dziewczęta nie zawiodły i wygrały w tie-breaku 15:9. W trzecim spotkaniu Aleksandra Baron, Karolina Daniszewska trafiły na odwieczne rywalki ze Śląska – parę Giemza, Kozińska, z którymi już trzykrotnie przegrały. Tym razem uległy 0:2 z późniejszymi brązowymi medalistkami Mistrzostw Polski Juniorek.

Start w finale Mistrzostw Polski Juniorek w siatkówce plażowej jest historycznym sukcesem, ale Tomasz Kuziak, trener UKS Krzanowice, nie jest zadowolony z gry swoich podopiecznych i czuje niedosyt z zajętego miejsca. – Szkoda pierwszego spotkania, w którym prowadziły 7:0 w tie-breaku, bo gdyby go wygrały, w najgorszym przypadku miałyby 5-6 miejsce. Przed mistrzostwami w planie było zagranie trzech meczy i to zostało zrealizowane. Jednak gorzej było z poziomem gry moich zawodniczek, które zagrały średnio. Dla mnie nie jest tak istotne miejsce, które zajęły, ale jakość gry. Jakby zagrały na swoim poziomie, to miałyby  szóste miejsce. Para Aleksandra Baron, Karolina Daniszewska są kadetkami i grały z zawodniczkami o 2 lub 3 lata starszymi. Przed nami ostatni start w plażówce. Od 23 do 25 lipca w Gubinie odbędą się Finały Mistrzostw Polski Kadetek  w siatkówce plażowej, w których wystartują dwie pary z Krzanowic – Barbara Otlik, Julia Siedlok i Aleksandra Baron, Karolina Daniszewska. Liczymy na jeden medal i miejsca dwóch par w czwórce. Tydzień później w Krzanowicach rozpoczynamy przygotowania do sezonu halowego, zajęcia będą odbywały się w terenie, na hali i siłowni. Od 19 do 25 wyjeżdżamy na obóz do Lublińca – dodaje Tomasz Kuziak.

Wyniki pary UKS Krzanowice:
Aleksandra Baron, Karolina Daniszewska - Stasiak / Czerniak (Września) 1:2
Aleksandra Baron, Karolina Daniszewska - Tomala / Bartłomiejczyk (Lublin) 2:1
Aleksandra Baron, Karolina Daniszewska - Giemza / Kozińska (Dąbrowa G.) 0:2
WiZ

  • Numer: 29 (948)
  • Data wydania: 20.07.10