Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Dublet w pucharze

20.07.2010 00:00 red
17 lipca w Kobyli odbył się  Turniej Juniorów o Puchar Wójta Gminy Kornowac.

W zawodach miały uczestniczyć trzy drużyny, ale drużyna LKS Strzelec Rzuchów nie mogła skompletować składu. Wobec tego w turnieju zagrały drużyny LKS Płomień Kobyla i KS Kornowac, lepszą okazała się drużyna gości z Kornowaca, która wygrała w karnych 4:2 i zdobyła puchar. W normalnym czasie gry był wynik remisowy 1:1.

LKS Płomień Kobyla – KS Kornowac 1:1, w karnych 2:4

Marek Walkowicz, trener juniorów KS Kornowac podsumował sezon swojej drużyny juniorów – W grupie B1 juniorów starszych w mijającym sezonie zajęliśmy szóste miejsce. Trochę poniżej oczekiwań, bo przed sezonem zakładaliśmy wywalczenie czwartej pozycji. Jestem zadowolony z tego wyniku, ponieważ z tymi zawodnikami, jest on bardzo dobry, a lepsi juniorzy grają w seniorach. Wyróżniającymi się juniorami byli obrońca Jakub Walter i napastnik Sebastian Bugdol, który strzelił 26 bramek.

W następnym dniu w Kobyli odbył się Turniej seniorów o Puchar Wójta Gminy Kornowac. W zawodach zwyciężył  KS Kornowac, który w decydującym meczu wygrał z  LKS Strzelec Rzuchów 2:1. Drugie miejsce zajął LKS Strzelec Rzuchów, a trzeci był LKS Płomień Kobyla.

Trenerzy podsumowali mijający sezon

Marcin Iksal,  trener KS Kornowac –  Przed sezonem zakładaliśmy miejsce w pierwszej piątce A klasy, ostatecznie zajęliśmy czwarte miejsce, co jest dobrym wynikiem. Drużyna grała coraz lepiej i myślę, że w przyszłym sezonie to zaprocentuje. Na wyróżnienie zasługuje pomocnik Paweł Kowol, który strzelił 16 bramek, także Marcin Wałach, boczny pomocnik.

Eugeniusz Hajduczek, prezes LKS Strzelec Rzuchów – Wiosna była bardzo dobra w wykonaniu naszego zespołu, który zdobył w tej rundzie 27 punktów i w tabeli wiosny zajęliśmy piątą pozycję. Po jesiennej rundzie mieliśmy tylko 4 punkty na koncie, w klubie zaszły zmiany, czego efektem jest utrzymanie w A klasie. Najbardziej wyróżnili się w całym sezonie bramkarz Jacek Widenka, napastnik Marcin Elsner, z juniorów obrońca Łukasz Kołek i napastnik Robert Kałuża.

Justyna Skupień, trener  LKS Płomień Kobyla – Pierwszy sezon w C klasie można uznać za udany. Przed sezonem zakładaliśmy grę o jak najlepsze miejsce, ostatecznie wywalczyliśmy trzecią pozycję. Szkoda straconych punktów na własne życzenie, bo była szansa awansu do B klasy, do którego zabrakło nam jednego punktu. Wyróżnić można Patryka Bulendę, który gra na pomocy i także pomocnika Zbigniewa Kocjana, zdobywcy 15 goli.

WiZ

  • Numer: 29 (948)
  • Data wydania: 20.07.10