Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

Salsa ma swojego ducha

20.07.2010 00:00 red
Szkoła El Pachanguero w Rybniku już prawie 6 lat, jako jedyna w regionie, specjalizuje się w nauce salsy.

Szkoła zajęcia z salsy prowadzi w Rybniku, Raciborzu i Wodzisławiu, na które regularnie przychodzi około 150 osób.  Imprezy salsowe organizowane przez szkołę odbywają się w Rybniku, Raciborzu i Żorach.

Głównymi stylami salsy, których można się nauczyć w El Pachanguero są: kolumbijski – salsa calena, kubański w postaci rueda de casino w odmianie miami, LA styl, oraz merengue i bachata. Instruktorami są założyciel  szkoły  Aleksander Piecha, Iwona Forajter i Arkadiusz Meps. Na stopień średnio zaawansowany uczęszcza Anita Pendziałek, asystent d/s. kultury radia Mittendrin. – Kilka lat temu chodziłam na kurs tańca towarzyskiego. Lubię tańce latynoamerykańskie, lubię salsę, która sprawia mi najwięcej frajdy i jest odskocznią od codzienności. Salsa jest bardzo żywym tańcem i ma swojego ducha, dlatego bardzo mi się podoba.

Na ten sam stopień chodzi Sebastian Weiner, konstruktor maszyn i urządzeń. – Lubię taniec, salsa jest inna niż taniec towarzyski. Na kurs, gdzie jest miła atmosfera, uczęszczam dla rozrywki i towarzystwa.

WiZ

  • Numer: 29 (948)
  • Data wydania: 20.07.10