Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Zmartwiony Suchym Dokiem

20.07.2010 00:00 red
Jak skutecznie zabezpieczyć Studzienną przed powodzią?

Opozycyjny radny z Studziennej - Roman Wałach (Oblicza) wskazał władzom, że w złym stanie technicznym znajduje się zbiornik małej retencji w dzielnicy. Tzw. Suchy Dok obronił wiosną Studzienną przed zalaniem.

Zabezpieczeniom przeciwpowodziowym Roman Wałach poświęcił swą najnowszą interpelację radnego miejskiego. Wylicza w niej, co należy zrobić przy Suchym Doku, aby mieszkańcy dzielnicy Raciborza mogli spać spokojnie gdy wzrasta zagrożenie powodziowe w mieście. – Trzeba zabezpieczyć wejście na mostek przy zbiorniku; ustawić tabliczki zakazu wchodzenia na ten obiekt; dokonać jego niezbędnych napraw; opracować  instrukcję zachowania w sytuacji zagrożenia powodzią adresowaną do mieszkańców dzielnicy; naprawić miernik wody znajdującej się w zbiorniku i na bieżąco dokonywać jego przeglądów – to zalecenia radnego Wałacha, zawarte w jego interpelacji.

Ponadto działacz Oblicz domaga się od prezydenta Raciborza naprawy drogi polnej, w sąsiedztwie Suchego Doku. Wiedzie przez wąwóz na prawo od zbiornika. Została naruszona przez ostatnią wielką wodę i stała się nieprzejezdna dla rolników.

(ma.w)

  • Numer: 29 (948)
  • Data wydania: 20.07.10