Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Młodzi chętnie się dzielą

20.07.2010 00:00 red
W okresie wakacyjnym Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa po raz trzeci organizuje konkurs pod nazwą „W trosce o życie”.
Celem akcji jest zmniejszenie niedoboru krwi, jaki występuje w okresie letnim. Konkurs trwa od 1 lipca do 31 sierpnia. Aby wziąć w nim udział wystarczy zgłosić się do RCKiK i oddać krew. Można ją oddawać w siedzibie Centrum w Raciborzu, w oddziałach terenowych, a także podczas akcji wyjazdowych, organizowanych przez RCKiK w terminie trwania konkursu. Ambulans do poboru krwi w lipcu był już m.in. w Pszowie, Rzuchowie, Raciborzu, Rybniku, Mszanie, Wodzisławiu Śląskim, Jedłowniku i Niedobczycach. Do końca miesiąca ambulans odwiedzi jeszcze Żory, Pszów i Pawłowice Śląskie.
 
Po oddaniu krwi należy wypełnić kupon konkursowy i przekazać go osobie rejestrującej dawcę w miejscu poboru. Na krwiodawców czekają cenne nagrody, które zostaną rozlosowane w czterech terminach: 16 lipca, 2 i 16 sierpnia oraz 1 września.
 
W pierwszym terminie zostanie rozlosowany rower oraz cztery sprzęty AGD lub RTV. W drugim aparat cyfrowy oraz ponownie cztery sprzęty AGD lub RTV. W trzecim i czwartym terminie nagrody będą losowane podobnie jak w pierwszym i drugim.
 
– Najczęściej oddawać krew przychodzi młodzież, co jest sporym zaskoczeniem, bo mają teraz wakacje. Dużo jest też starszych osób, ale są to zazwyczaj stali dawcy. W pierwszym okresie konkursu wzięło udział blisko 2000 osób i oddano ponad 600 litów krwi oraz 200 litrów osocza – mówi Barbara Wydriński, kierownik sekcji metodyczno-organizacyjnej i sprawozdawczości RCKiK.
 
(kozz)
  • Numer: 29 (948)
  • Data wydania: 20.07.10