Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Sprintem

13.07.2010 00:00 red
Przez płotki mistrzem
Lekkoatletyka. W odbywających się w Bielsku-Białej lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski Artur Noga zdobył złoty medal w biegu na 110 m ppł. z czasem 13,51 sek. Płotkarz z Raciborza został powołany do grona 71 zawodników, którzy pojadą na Mistrzostwa Europy odbywające się pod koniec lipca w Barcelonie.
 
AZS Rafako odpoczywa
Siatkówka. 9 sierpnia rozpoczną przygotowania do nowego sezonu siatkarze z Raciborza. Drugoligowy klub zbierze się wtedy na obozie dochodzeniowym w hali przy ul. Łąkowej. Z kadry ubędą Adrian Sdebel, Witold Słanina oraz Adam Barteczko. Na dobre wróci do zespołu leczący kontuzję Aleksander Galiński. Na ławce trenerskiej pozostanie z rafakowcami Witold Galiński. Nowy sezon w II lidze zacznie się dosyć szybko bo już 18 września. Jeszcze nie wiadomo kim będą rywale akademików z Raciborza.
 
Decyzje wydziału gier i dyscypliny
Piłka Nożna. Wydział gier i dyscypliny podjął decyzję w sprawie pobicia zawodnika w Kuźni Raciborskiej. Po meczu A klasy Stal Kuźnia Raciborska – Krzyżkowice, zawodnik gości Mateusz W. został pobity  przez chuliganów z  Kuźni. Sędzia nie wpisał tego zdarzenia do protokołu pomeczowego, bo nie był świadkiem tego pobicia. Jak dowiedzieliśmy się z wydziały gier i dyscypliny, wydział ten nie może rozpatrywać czegoś, co nie zostało ujęte w protokole pomeczowym.
 
Sprawa pobicia sędziego
Piłka Nożna. Pobicie miało miejsce w czasie meczu C klasy w Górkach Śląskich pomiędzy miejscowym zespołem Górki II i Kobylą. Za uderzenie sędziego Łukasza Wojaczko przez kapitana drużyny gospodarzy Marcina R., wydział gier i dyscypliny podokręgu Racibórz ukarał zawodnika karą zawieszenia na 12 miesięcy. To jest już drugi taki incydent w Górkach Ślaskich, poprzedni był w rozgrywkach A klasy.
  • Numer: 28 (947)
  • Data wydania: 13.07.10