Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

Fortuna łaskawa dla Górek

13.07.2010 00:00 kozz
Piłkarze Górek Śląskich od nowego sezonu będą grać w strojach marki Umbro. A to za sprawą wygranego konkursu „Wspieramy Polską Piłkę Nożną”.
W konkursie mogły wziąć udział wszystkie polskie kluby piłkarskie niezależnie od tego czy grają one w C klasie, czy też w Ekstraklasie. Nagrodę ufundowały zakłady bukmacherskie Fortuna, znane dotąd ze sponsorowania Odry Wodzisław. Od sezonu 2009/2010 bukmacherska firma jest sponsorem także czterdziestu innych polskich klubów, w tym Górek Śląskich. Wspomniane kluby otrzymały dwa komplety strojów piłkarskich z logiem firmy.
 
– Otrzymanie dwóch kompletów strojów piłkarskich to rzecz bardzo ważna – mówi prezes LKS-u Górki Śląskie Arkadiusz Gronert. – W momencie kiedy klubowi brakuje pieniędzy to zazwyczaj oszczędza się na sprzęcie piłkarskim – dodaje prezes.
 
Stroje przeszły już swój pierwszy chrzest. Piłkarze z Górek rozegrali w nich ostatni mecz o mistrzostwo A klasy podokręgu Racibórz w sezonie 2009/2010, w którym zmierzyli się z KS Stal Kuźnia Raciborska. – Mecz został wygrany 4:1, więc stroje przyniosły szczęście – mówi prezes Gronert.
 
Standardowy komplet strojów piłkarskich kosztuje w granicach 1600 – 1800 złotych. Stroje, które klub z Górek otrzymał, są lepszej jakości i wyceniane są przez organizatora konkursu na 2500 złotych.
 
Do Górek dotarł póki co jeden komplet strojów. Drugi, klub otrzyma do 15 października zgodnie z zawartą umową. Wygranie w tym konkursie zobowiązuje zawodników z Górek Śląskich do występowania w tych koszulkach przez cały sezon.
 
W konkursie zostało wyłonionych 40 klubów z ponad 300, które zgłosiły się do zabawy.
 
(kozz)
  • Numer: 28 (947)
  • Data wydania: 13.07.10