Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Strażnik na Mistrzostwach

13.07.2010 00:00 WiZ
Najważniejszymi zawodami w tym sezonie będą Mistrzostwa Świata w niemieckim Imenstadt, gdzie musi przepłynąć 4 kilometry, na rowerze ma do przejechania 130 kilometrów i wyruszy na trasę 30-kilometrowego biegu.
Ewa Bugdoł ma 24 lata i na co dzień jest pracownikiem straży miejskiej, gdzie pracuje jako oskarżyciel publiczny. Mieszka w Rudach, a  triatlon uprawia w klubie Kmicic Częstochowa.  Przedtem z sukcesami trenowała pływanie na 100 i 200 metrów delfinem, zdobywając medale mistrzostw Polski. Jej przygoda z triatlonem, który trenuje już osiem lat,  zaczęła się od kontuzji barku w wieku 16 lat. Po tym urazie musiała zmienić dyscyplinę, wybór padł na triatlon, gdzie pływanie jest jedną z konkurencji. Triatlon składa się z pływania na 4 kilometry, jazdy na rowerze na dystansie 90 kilometrów i biegu  w półmaratonie na 21 kilometrów. Ta młoda zawodnicza ma istotne sukcesy na swoim koncie: tytuł młodzieżowej wicemistrzyni świata w duatlonie, mistrzyni Polski w duatlonie i triatlonie. Mistrzostwo Polski w triatlonie, które zdobyła na otwartych zawodach w Suszu, dały jej kwalifikację do mistrzostw świata. Na mistrzostwach Polski była najlepszą zawodniczką w gronie kobiet i zajęła 21 miejsce w stawce 200 zawodników.  W tym roku wystartuje jeszcze w Mistrzostwach Polski w duatlonie i triatlonie na krótkim dystansie. Ostatnio startowała w kolarskich  mistrzostwach Polski w jeździe na czas w Kielcach, gdzie w czasówce na 32 kilometry zajęła 6 miejsce i do brązu zabrakło jej tylko 10 sekund. 
 
– Kiedyś sobie zakładałam jakieś cele, ale nigdy się nie udało ich zrealizować. Dlatego przed zawodami nie zakładam co mogę zdobyć, jakie mogę zająć miejsce tylko pracuję na treningach na 100 %, a na zawodach staram się dać z siebie wszystko i jak najlepiej wypaść – stwierdziła Ewa Bugdoł.
 
WiZ
  • Numer: 28 (947)
  • Data wydania: 13.07.10