środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Z Raciborza na Hel - „Bieg z wielkim sercem”

13.07.2010 00:00 WiZ
Trasa biegu liczy 651 kilometrów,  biegacze będą dziennie pokonywać około 41 kilometrów z przerwami co 10 kilometrów. Do celu mają w planie dotrzeć 24 lipca, a ostatnim etapem będzie odcinek wynoszący 13 kilometrów z Jastarni na Hel.
8 lipca o godzinie 9.00 trójka sportowców z MKS – SMS Victorii Racibórz Mateusz Staszek, Szymon Jęczmionka i Szymon Szymiczek  wyruszyła z Raciborza w trasę na Hel.
 
Pod koniec ubiegłego roku, grupa uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu postanowiła sprawdzić swoje siły i przebiec trasę Racibórz – Hel. Zrodziła się z tego inicjatywa charytatywna dla chorego na mukowiscydozę Tymoteusza Bugli. Trasa biegu rozpoczyna się od Raciborza i będzie przebiegać przez Kędzierzyn Koźle, Ozimek, Bogacicę, Bolesławiec, Kraszewice, Florentynę, Tarnów, Mrzyczyn, Papros, Cierpice, Tleń, Ocypel, Dębogóry, Kartuzy, Domatówko, Jastarnię i ostatni trzynastokilometrowy odcinek na Hel. Grupa biegaczy  zwróciła się z prośbą o pomoc do agencji artystyczno-koncertowej CORAL, która znana jest z organizacji podobnych przedsięwzięć. Pomysł zyskał aprobatę właściciela firmy Tomasza Ciby. – Co roku organizujemy imprezy charytatywne. Z chłopcami znam się od dawna, jesteśmy mieszkańcami gminy Gorzyce. Po przedstawieniu  pomysłu postanowiliśmy im pomóc.
 
Na starcie biegu był obecny Arkadiusz Tylka, dyrektor ZSOMS, który obawiał się o bezpieczeństwo biegu, ale służył pomocą w tej inicjatywie. – Gdy chłopcy do mnie przyszli i powiedzieli o pomyśle biegu na Hel, to w pierwszym momencie się przestraszyłem, czy będzie to bezpieczne i jak im zapewnić bezpieczeństwo podczas tego przedsięwzięcia. Najpierw poprosiłem rodziców o zgodę, potem rozmawiałem z właścicielem firmy Coral o szczegółach biegu i bezpieczeństwie na trasie – relacjonował. Przed startem pojawił się Andrzej Chroboczek, wicestarosta powiatu, który wierzy, że bieg może odbywać się cyklicznie. – Zawsze trzeba od czegoś zacząć i do odważnych świat należy. Gratulacje za pomysł i samozaparcie w tej inicjatywie. Jeśli ta inicjatywa wejdzie w odpowiedni cykl to może będą odbywać się następne biegi.
 
Wsparcie finansowe w formie darowizny na rzecz chorego na mukowiscydozę Tymka można wpłacać na konto bankowe SKOK KOPERNIK 81 7999 9995 0680 2358 7703 0001 z dopiskiem „BIEG Z WIELKIM SERCEM” lub podczas trasy biegu do specjalnie przygotowanych skarbonek.
 
Szymon Szymiczek
lekkoatleta  MKS – SMS Victorii Racibórz biegał od 800 do 10 km, zdobywał medale na Mistrzostwach Śląska złoto na 3000 m i brąz na 200 i 800 m. – Razem wpadliśmy na pomysł biegu, chcieliśmy tylko pobiec i zrobił się  z tego bieg charytatywny.
 
Szymon Jęczmionka
trenował 800 metrów w  MKS – SMS Victorii Racibórz. – Przygotowywaliśmy się do biegu od jesieni 2009 roku, oprócz treningów w szkole, trenowaliśmy na siłowni i  przygotowania były prowadzone pod kątem tego biegu.
 
Mateusz Staszek
biegacz MKS – SMS Victorii Racibórz, zdobył brązowy medal na 400 m ppł. – Pobiegniemy 4 godziny dziennie, w czasie upałów będziemy biegać we wczesnych godzinach rannych.
 
WiZ
  • Numer: 28 (947)
  • Data wydania: 13.07.10