Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Pytanie o przesłanie

13.07.2010 00:00 ma.w
Kto powinien pisać w gminnej gazetce? Bo nie każdy może...
Manipulowanie treścią biuletynu informacyjnego Pietrowic Wielkich zarzucił jego twórcom radny powiatowy Leonard Malcharczyk. 
 
Goszczący na sesji rady gminy spytał „komu służy gazetka gminna, jakie jest jej przesłanie?”. Sam niezwłocznie odpowiedział na to pytanie, twierdząc, że to czasopismo, przekazujące informacje jak również „mające uświadamiać i animować ludzi do działania”. – Kto może pisać do tej gazetki? – ciekawiło Malcharczyka. Jego artykuł pt. „Matura i co dalej” nie znalazł się w poprzednim wydaniu. Radny uznał, że to „manipulowanie treścią i wyrzucanie z gazetki tekstów jego autorstwa”.
 
Sekretarz gminy Adam Wajda wyjaśnił, że o zawartości gazetki decyduje komitet redakcyjny. – Często treści jest tak wiele, że trudno ją pomieścić – wyjaśnił. Zaproponował spotkanie z komitetem, by wysłuchali tych zastrzeżeń. – Szefowie komisji rady gminy tworzą ten komitet. Od jednego z nich usłyszałem, że piszę głupoty, a od mojego tekstu ważniejsze są informacje sportowe – relacjonował radny Malcharczyk. Zaproponował, by w Pietrowicach zastosować model krzanowicki, gdzie gmina zleciła wydawanie gazetki samorządowej firmie zewnętrznej. Nad propozycją  radnego powiatu radni już nie dyskutowali.
 
(ma.w)
  • Numer: 28 (947)
  • Data wydania: 13.07.10