Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Duchowy wymiar wody

13.07.2010 00:00 woj
Manfred Wrona na sesję Rady Miejskiej w Kuźni Raciborskiej przygotował orzeźwiającą niespodziankę.
– Przyniosłem ze sobą skrzynkę z wodą. Ale nie dlatego, że mnie suszy. Jest to nowy produkt cystersów z Rud – rozpoczął obrady przewodniczący Manfred Wrona, po czym postawił na stole pięć butelek wody mineralnej Rudzka Kropla. O promocję poprosił pomysłodawca nowej marki.

Jak się okazało, projekt stworzył ks. Jan Rosiek, dyrektor Ośrodka Formacyjno-Edukacyjnego Diecezji Gliwickiej w Rudach. – Cystersi opierali swoją działalność na wodzie. Poza tym woda jest symbolem życia. Idea jest taka, aby równocześnie budować wizerunek naszego opactwa oraz stworzyć produkt markowy, z którego zyski przeznaczymy na dalsze remonty – wyjaśnia ks. Jan Rosiek. Duchowny zaznaczył, że woda nie będzie konkurencją dla produktów w marketach. – Nie chodzi o wielki zysk, ale promocję Rud. Kierujemy ten produkt głównie do pielgrzymów – tłumaczy, dodając że oferta z cennikiem została wysłana do okolicznych sklepów.
 
Manfred Wrona przedstawił na sesji informacje o produkcie z Rud. Zarówno radni gminy Kuźni Raciborskiej jak i obecny na obradach starosta Adam Hajduk, mają zdecydować, czy chcą pić Rudzką Kroplę.
 
Woda jest rozlewana z ujęcia na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Cena detaliczna za butelkę 1,5l wynosi 2,50 zł, dostępne są również mniejsze edycje w opakowaniach 0,5l i 0,33l. Wodę można cały czas nabyć na stoiskach przy sanktuarium w Rudach.
 
(woj)
  • Numer: 28 (947)
  • Data wydania: 13.07.10