Sobota, 10 kwietnia 2021

imieniny: Małgorzaty, Michała, Makarego

RSS

Wyrósł z Dębu

22.12.2009 00:00
– O walkach w MMA marzyłem od bardzo dawna – przyznaje raciborzanin Wojciech Orłowski, który wziął udział w dwunastej gali Konfrontacje Sztuk Walki.
W Brzeźnicy trenował zapasy w stylu wolnym, teraz robi to w warszawskiej Gwardii. W tej dyscyplinie osiągnął krajowy szczyt. Pasjonuje się też mieszanymi sztukami walki, bo „są zbliżone do prawdziwej potyczki”.
 
Ma 28 lat, 188 cm wzrostu i waży 103 kg. Swoją przygodę ze sportami walki rozpoczynał w LKS Dąb Brzeźnica, gdzie trenował 4 lata pod okiem trenerów Huberta Skorni i Krzysztofa Ołenczyna.
 
– Świadomie podjąłem decyzję o trenowaniu zapasów w stylu wolnym, bo już w młodości marzyłem o walkach w MMA (mieszane sztuki walki), a styl wolny lepiej do nich przygotowuje. Poza tym jest bardziej widowiskowy – przyznaje Orłowski. Ma ksywę „Gentleman”.
 
Obecnie trenuje zapasy w Gwardii Warszawa i jest członkiem prowadzonego przez legendarnego Pawła Nastulę – Martial Combat Club. Wśród kolegów z klubu wymienia: Roberta Jocza, Daniela Omelańczuka, Arka Jędraczkę i Łukasza Jurkowskiego. Wybrał MMA, bo „jest to sport walki, najbardziej zbliżony do realnej, prawdziwej potyczki”.
 
Raciborzanin Wojciech Orłowski 11 grudnia pojawił się na ringu podczas warszawskiej gali KSW XII i w ćwierćfinale turnieju do 105 kg. Walkę z Davidem Olivią przegrał w 1 rundzie przez poddanie (uderzenia w parterze). – Bardzo kiepsko oceniam tę potyczkę, w takiej rywalizacji trzeba walczyć z przeciwnikiem i sędzią. W tej walce od początku prowadziłem, arbiter nie zauważył uderzenia kolanem w parterze, co jest niedozwolone. Dzięki udziałowi w gali mam większe doświadczenie
i obycie w takich turniejach. Dzięki temu jestem bardziej zmotywowany do dalszych treningów, by doskonalić swoje umiejętności. No i zarobiłem parę groszy – uśmiecha się Wojciech Orłowski.
 
Największe sukcesy osiągnął jako zapaśnik stylu wolnego: mistrzostwo Polski oraz wicemistrzostwo w kategorii młodzieżowców. Jest kilkukrotnym medalistą MP w zapasach stylu wolnym, zajął 3 miejsce w Pucharze Polski Seniorów, uczestniczył w zawodach Pucharu Świata. Zdobył tytuł amatorskiego Mistrza Polski MMA oraz wielokrotnie zwyciężał czempionaty Śląska i Mazowsza w zapasach. Ostatnio wygrał Międzynarodowy Turniej „Redy” rozgrywany w Warszawie. Kolejny start w Konfrontacjach Sztuk Walki planuje w maju 2010 roku.
 
WiZ
  • Numer: 51/52 (923/924)
  • Data wydania: 22.12.09