Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Bez was by tego sukcesu nie było

22.12.2009 00:00
Ekstraligowy zespół piłkarek Unii Racibórz podsumował wyniki sportowych osiągnięć mijającego roku.
Świąteczną kolacją zespół RTP Unia Racibórz zakończył swój sezon.
 
Na piłkarską Wigilię, która odbyła się 15 grudnia w restauracji Brax Ton, przybyły władze i członkowie klubu RTP Unia Racibórz, jak również wiceprezydent Ludmiła Nowacka, starosta Adam Hajduk a także przedstawiciele mediów i sponsorzy klubu.
 
Prezes Unii i jednocześnie trener piłkarek – Remigiusz Trawiński, wyróżnił drugiego trenera Andrzeja Jasińskiego i dwie najlepsze zawodniczki w 2009 roku – Darię Kasperską i Agnieszkę Winczo. – Dziękuję przede wszystkim piłkarkom, bo bez Was by tych sukcesów nie było, sponsorom, drugiemu trenerowi i wszystkim tym, którzy nam pomagają. Ważna jest liga i zdobycie mistrza polski, ale najważniejsze są europejskie puchary. Musimy grać z silnymi zespołami, żeby się rozwijać, bo inaczej będziemy się cofać, a wtedy cała nasza praca straci sens – przemawiał Trawiński. Zaraz po Trenerze głos zabrali samorządowcy.
 
– Dziękuję panu Trawińskiemu za promowanie miasta Raciborza poprzez piłkę nożną, za sukcesy, których dawno w Raciborzu nie było – mówiła Ludmiła Nowacka.
 
Starosta pochwalił się, jak postrzegane i kojarzone jest miasto Racibórz: – Jak jestem gdzieś w Polsce, to ludzie, słysząc Racibórz, od razu kojarzą miasto z zespołem RTP Unia. – Składam podziękowania za sukcesy odniesione na arenie krajowej, Mistrzostwo Polski w rozgrywkach ekstraligi kobiet i Halowe Mistrzostwo Polski – dodał Adam Hajduk.
 
WiZ
  • Numer: 51/52 (923/924)
  • Data wydania: 22.12.09