Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Śpiewali kolędy razem z Marzeną

22.12.2009 00:00
Jasełka, wspólne kolędowanie, wystawa szopek, świąteczne słodkości oraz możliwość zakupu ozdób, stroików i kartek były atrakcjami kolejnego Jarmarku Świątecznego w Szkole Podstawowej nr 1 w Raciborzu.
Organizatorami tegorocznego jarmarku byli tradycyjnie rodzice, nauczyciele i dzieci. Grupa 80 uczniów, pod kierunkiem Elżbiety Leśniak, Iwony Kołtun, Bogumiły Wołoszyn-Beker, Piotra Pisarczyka, Elżbiety Glensk  i Adama Szramowskiego,  przygotowała spektakl jasełkowy. A rodzice wyposażyli w domowe wypieki szkolną kawiarenkę, w której można było nie tylko skosztować świątecznych pyszności, ale także napić się kawy, gorącej czekolady lub herbaty.
 
Dodatkową atrakcją był recital kolęd w wykonani Marzeny Korzonek, po którym artystka rozdawała autografy i robiła sobie z chętnymi pamiątkowe zdjęcia. Odbyło się również losowanie płyt Marzeny i innych nagród. Nie zabrakło okazji, by uczniowie zaprezentowali kolędy w swoim wykonaniu, przy akompaniamencie Piotra Pisarczyka, Przez cały czas trwania jarmarku Święty Mikołaj rozdawał dzieciom słodycze i rozprowadzane były cegiełki świąteczne.
 
– O wszystko zadbał aktywny Zarząd  Rady Rodziców przy SP1:  Mariusz Jaroszewicz, Roman Goc i Justyna Żudrak, oraz członkowie rad klasowych: Czesław Grosman, Dorota Franaszek, Małgorzata Drzymała, Iwona Machnik i wielu innych – chwali organizatorów dyrektor SP1 Beata Stępień.
 
Dochód wypracowany na jarmarku przeznaczony zostanie na zakup sprzętu nagłaśniającego oraz na wsparcie dzieci z rodzin najbardziej potrzebujących. – Jak zawsze placówka mogła liczyć na wielkie serca sponsorów: Bank Spółdzielczy w Raciborzu, Firmę Budowlaną Danuty i Grzegorza Kampka z Raciborza, Mieszko – przekazało słodycze, oraz na pana Smotryckiego, który wyposażył szkołę w choinki. Tym osobom i instytucjom szkoła i rodzice składają serdeczne podziękowania – kończy pani dyrektor.
 
(JaGA)
  • Numer: 51/52 (923/924)
  • Data wydania: 22.12.09