Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Perła gościła samotnych na opłatku

22.12.2009 00:00
120 osób zaproszono do najsłynniejszej w gminie restauracji, na koszt właściciela.
Księża z całej gminy Krzanowice spożywają wigilijne potrawy przy jednym stole z mieszkańcami. Od 10 lat na taki obiad zaprasza ich Jan Basista.
 
Spotkanie wigilijne dla starszych i samotnych mieszkańców gminy to pomysł restauratora. Od początku chciał, by w zaproszeniu najbardziej potrzebujących pomógł Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. W placówce wiedzą na ten temat najwięcej. – Bo tu nie chodzi o kawalera czy pannę, ale o niepełnosprawnych, schorowanych oraz starszych samotnych – podkreślał Jan Basista.
 
W sali znanej ze ślubów oraz imprez okolicznościowych także w „Wigilię dla samotnych” jest miejsce na rozrywkę. Zapewniły ją 18 grudnia „Krzanowickie omy” oraz podopieczni Stacji Caritas z ulicy Kozielskiej w Raciborzu, występując przed uczestnikami spotkania.
 
Zaproszenie na obiad przyjęli także księża z parafii na terenie gminy. Z Borucina przybył ksiądz Janusz Iwańczuk, z Bojanowa – Krzysztof Niebudek, z Wojnowic – Piotr Bekierz, a z Krzanowic – Wiesław Mróz. Organizator podjął obiadem również burmistrza Manfreda Abrahamczyka i Mariana Szmiga, szefa miejscowego ośrodka zdrowia. Włodarz gminy podziękował Basiscie za poczęstunek  którym od dekady wzbogaca świąteczny czas mieszkańcom ziemi krzanowickiej. Wręczył mu list gratulacyjny i wydany przez urząd kalendarz ścienny.
 
(ma.w)
  • Numer: 51/52 (923/924)
  • Data wydania: 22.12.09