Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Nowa szkoła tańca

22.12.2009 00:00
Balet, hip-hop czy taniec towarzyski – to jedne z wielu tanecznych zajęć, które mają ruszyć w nowym roku.
A zadba o to powstające w naszym mieście Studio Tańca Lilla House. – Chcielibyśmy, by nasza oferta była bardzo szeroka, od baletu po hip-hop, ale wszystko zależy od tego, jakich instruktorów uda nam się znaleźć – informują Martyna i Marek Rożnawscy, pomysłodawcy przedsięwzięcia. 
 
Oferta szkoły ma być szeroka, bo i grono jej odbiorców takie jest. – Zajęcia będą organizowane dla wszystkich od 3 do 80 roku życia. Dla najmłodszych miłośniczek baletu firma Gatta przygotowała strój baletnicy, który będzie można dostać, zapisując się na zajęcia – mówi Martyna Rożnawska.
 
Skąd pomysł na otwarcie szkoły właśnie w Raciborzu? – Często słyszeliśmy od naszych znajomych, którzy powyjeżdżali na studia do większych miast, że brakuje u nas szkoły tańca, że jest mało w naszym mieście rozrywki i że nie ma po co tutaj wracać. Chcemy urozmaicić życie kulturalne Raciborza, zrobić coś atrakcyjnego dla młodzieży – wyjaśniają raciborzanie.
 
Szkoła swoją siedzibę będzie miała przy ul. Kochanowskiego. – W styczniu planujemy zorganizować drzwi otwarte, w czasie których odbywać będą się darmowe warsztaty taneczne, pokazy tańca. I będzie można się już zapisać do szkoły – zapowiadają młodzi przedsiębiorcy.
 
Poza zajęciami z baletu czy hip-hopu ruszyć mają również kursy tańca towarzyskiego. – Rodzice i ich znajomi już nas dopytywali, czy będą tańce towarzyskie – kończą.
 
(JaGA)
  • Numer: 51/52 (923/924)
  • Data wydania: 22.12.09