Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Roksana Lewak wyróżniona

22.12.2009 00:00
Była solistka zespołu wokalnego Miraż działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu – Roksana Lewak – zdobyła wyróżnienie na VI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Aktorskiej Reflektor.
Koszaliński Festiwal Piosenki Aktorskiej to impreza otwarta, w której udział biorą wyłącznie soliści śpiewający a’capella, z podkładem na płytach CD lub z akompaniatorem. Jej uczestnicy oceniani są w trzech kategoriach wiekowych: I – młodzi wykonawcy od 15 do 18 lat, II – wykonawcy od 19 do 30 roku życia z pominięciem osób kategorii III, III – zawodowi aktorzy i wokaliści oraz osoby uczące się w szkołach, uczelniach wokalnych, aktorskich i wokalno-aktorskich od 19 do 30 roku życia.
 
Na podstawie wysłanych dem dwóch piosenek jury wyłoniło 10 uczestników z każdej kategorii, którzy zaśpiewali je w czasie festiwalu. Wymagano, by były to piosenki aktorskie o odmiennym charakterze.
 
Przesłuchania konkursowe odbyły się 21 listopada w Pałacu Młodzieży w Koszalinie, a przewodniczącym jury był Zbigniew Zamachowski, który 22 listopada dla uczestników festiwalu poprowadził warsztaty wokalne.
 
Wyróżniona raciborzanka jest obecnie studentką II roku filologii polskiej na Uniwersytecie Opolskim, a także Szkoły Aktorskiej Art Play Doroty Pomykały i Danuty Owczarek w Katowicach.
 
(oprac. JaGA)
  • Numer: 51/52 (923/924)
  • Data wydania: 22.12.09