Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Najmłodsi zmierzyli się w szachowym turnieju

22.12.2009 00:00
Już po raz  kolejny w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się Mikołajkowy Międzyszkolny Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora SP 4 w Raciborzu.
– Tym razem, aby zachęcić uczniów do  uprawiania tej dyscypliny sportu, już uczniowie klas I rywalizowali o puchar oraz ciekawe nagrody rzeczowe, sponsorowane przez Radę Rodziców i Klub Szachowy Silesia Racibórz – informuje organizatorka konkursu Koryna Obruśnik.
 
Wśród najmłodszych najlepszy był Filip Metel, na II pozycji uplasował się Filip Radoń, a na III – Michał Gawliczek, wszyscy z SP 4. W kategorii klas II zwycięstwo należało do Macieja Małka z SP 13. II miejsce wywalczyła Zuzanna Sczyrba z SP 13, a III – Mateusz Waniczek z SP 4. Natomiast najlepszym trzecioklasistą okazał się Szymon Mucha. Drugi był Tomasz Tiebler, a trzecia Natalia Karasiewicz, wszyscy reprezentowali SP 4.
 
– Celem turnieju jest propagowanie dyscypliny, która ma ogromny wpływ  na rozwój dzieci. Rozwija aktywność twórczą, dziecko samo kreuje wydarzenia na szachownicy i ponosi za nie odpowiedzialność. Rozwija też pamięć i uwagę ucznia, kształtuje myślenie logiczno-wyobrażeniowe. Ponadto gra w szachy uczy tolerancji i reakcji na niepowodzenia, wzmaga wytrwałość oraz uczy konsekwencji – wyjaśniają organizatorzy.
 
Turniej odbywa się w szkole dzięki inicjatywie nauczycieli, wsparciu dyrektor i przy współpracy z Klubem Szachowym Silesia w Raciborzu.
 
(oprac. JaGA)
  • Numer: 51/52 (923/924)
  • Data wydania: 22.12.09