Piątek, 23 kwietnia 2021

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

RSS

Obronili tytuły mistrzów

22.12.2009 00:00
W rozegranych w minionym tygodniu w Czeladzi 72. Ornitologicznych Mistrzostwach Polski udział wzięło pięciu hodowców reprezentujących raciborski oddział Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych, będący jednocześnie sekcją Raciborskiego Centrum Kultury.
Ogółem w imprezie uczestniczyło kilkudziesięciu hodowców z całego kraju, którzy łącznie zaprezentowali ponad tysiąc ptaków. Po sukcesie na Ornitologicznych Mistrzostwach Śląska, gdzie raciborski oddział triumfował w klasyfikacji drużynowej, również i ten udział w najważniejszej imprezie w kraju raciborzanie mogą uznać za bardzo udany. Ich łupem padły cztery tytuły mistrzów kraju i cztery tytuły wicemistrzowskie. Aż trzy tytuły mistrza Polski w kategorii papuzików, astryldów trzcinowych oraz amadyn zdobył Jan Łacek. W kategorii ryżowców siwych na miejscu pierwszym i drugim uplasowały się ptaki Macieja Kajstury. Obaj hodowcy obronili tytuły mistrzów Polski zdobyte przed rokiem, również w Czeladzi. Tytuły wicemistrzów Polski przypadły również Gerardowi Kostce w rzędzie kanarków izabela intensywna, Marcinowi Franiczkowi w rzędzie amadyn oraz Waldemarowi Keclerowi w gronie hybryd i czyżyków czerwonych.
 
Nagrody, puchary oraz medale zwycięzcom wręczali m.in. burmistrz miasta Czeladź Marek Mrozowski oraz prezes oddziału PZHKiPE Jerzy Kozłowski.
 
(acz)
  • Numer: 51/52 (923/924)
  • Data wydania: 22.12.09