Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Konsul odwiedził kolędników

22.12.2009 00:00
W Centrum Kultury w Tworkowie śpiewano polskie i niemieckie pieśni bożonarodzeniowe.
To już V przegląd „Święta z kolędą – Weihnachts mit Weihnachtliedern” organizowany przez GZOKSiT i DFK w Tworkowie. Tak jak przy pierwszej edycji i ten miał szczególnego gościa – konsula RFN z Opola. Udział wzięło ponad 130 wykonawców.
 
45 wystąpień scenicznych liczy program przeglądu, są tu soliści, duety i grupy wokalne. Zaprezentowały się trzy kategorie wiekowe – przedszkola, szkoły i gimnazja. – Śpiewa się po polsku i niemiecku. Oceniamy ogólny wyraz artystyczny. Zwracamy uwagę na znajomość języka, a także to, czy podkład nie zawiera wokalu – mówi o pracy jury Grzegorz Utracki, szef Gminnego Zespołu Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji w Krzyżanowicach. W ocenie wykonawców pomagali mu Zuzanna Ortmans (pracowała w Niemczech jako nauczyciel muzyki) i Jan Goldman Dyrektor SP 5 w Raciborzu, muzyk, opiekun chóru parafialnego.
 
Konsul niemiecki Ludwig Neudorfer w towarzystwie sekretarza Leonarda Malcharczyka odwiedził umuzykalnioną młodzież i wystąpił w roli sponsora imprezy, fundując część nagród dla laueratów. Otrzymają duże figury aniołów. Wszystkim uczestnikom wręczano dyplomy i czekolady. Największym wyróżnieniem dla nich będzie jednak koncert w kościele w Tworkowie 9 stycznia. Wyniki przeglądu ogłoszone zostaną na początku przyszłego tygodnia.
 
(ma.w)
  • Numer: 51/52 (923/924)
  • Data wydania: 22.12.09