Sobota, 10 kwietnia 2021

imieniny: Małgorzaty, Michała, Makarego

RSS

Tysiące do rozdania

22.12.2009 00:00
Mieszkańcy z pomysłami mają szansę na pieniądze.
Aż 96 tys. zł mogą zdobyć mieszkańcy zaprzyjaźnionych gmin powiatu rybnickiego i raciborskiego. Lokalna Grupa Działania Lyskor, skupiająca dwie sąsiadujące ze sobą gminy Kornowacki i Lyski chce zachęcić mieszkańców do zadbania o własne otoczenie. 
 
– Można stworzyć plac zabaw przy remizie, kolektory słoneczne przy swoich gospodarstwach, zorganizować wielką imprezę dla mieszkańców – wylicza Mirosława Wajner z LGD Lyskor. Z podobną inicjatywą może wystąpić każda osoba z terenu gminy Lyski lub Kornowaca. Wystarczy mieć pomysł i przy wsparciu pracowników stowarzyszenia prawidłowo napisać projekt o przyznanie funduszy. – Jesteśmy do dyspozycji cały czas w naszej siedzibie w Pstrążnej. Zachęcamy, by przyjść i dowiedzieć się szczegółów, bo naprawdę warto. Pomożemy we wszystkich trudnych formalnościach – przedstawia pani Mirosława.
 
Tysiące czekają
 
Za pośrednictwem LGD Lyskor można składać wnioski o przyznanie pomocy w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”. „Małych projekty” objęte Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Limit środków, jaki uzyskał Lyskom, wynosi aż 96 tys. zł. Aby dostać dofinansowanie, należy mieć przynajmniej 30% wkładu własnego. Jeśli więc trzech mieszkańców wpadnie na dobry pomysł i wspólnie zainwestuje po tysiącu, razem na projekt będą mieć do wydania 10 tys. zł.
 
Gdzie pytać?
 
Termin składania wniosków rozpoczyna się 21 grudnia i potrwa do 15 stycznia. Wnioski wraz z załącznikami należy składać na odpowiednich formularzach w 2 egzemplarzach wersji papierowej oraz wersji elektronicznej, na płycie CD, przy czym wersja elektroniczna winna zawierać formularz wniosku o przyznanie pomocy. Formalności nie trzeba się jednak obawiać, we wszystkim pomogą pracownicy stowarzyszenia. Pytania należy kierować na adres
e-mail: lgdlyskor@wp.pl lub telefonicznie: 32-440-76-01. Można też bezpośrednio zajrzeć do biura w Pstrążnej na ul. Szkolnej 7, od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00.
 
(luk)
  • Numer: 51/52 (923/924)
  • Data wydania: 22.12.09