Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Integracja przy choince

22.12.2009 00:00
Rada rodziców Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rudniku po raz siódmy zorganizowała kiermasz świąteczny.
To już kolejny, tradycyjnie organizowany przed świętami Bożego Narodzenia, kiermasz ozdób choinkowych, stroików i kartek świątecznych wykonanych przez uczniów.
 
Kiermasz uświetnił koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów klas IV – VI oraz Dominiki Płaczewskiej i Magdaleny Flejszar. Każdy mógł się sprawdzić w konkursie piosenki „Jak oni (uczniowie) śpiewają”. Podczas imprezy można było spróbować ciast i wypieków wykonanych przez nauczycieli i rodziców, obejrzeć program artystyczny „Koncert Zimowy”, który prowadziła Izabela Sapała, a także montaż słowno-muzyczny „Idą Święta”, który prowadziły: Iwona Kurzywilk, Sylwia Przybyła, Izabela Sapała. Atrakcją było także przedstawienie kukiełkowe: „Kopciuszek”, w którym występowali uczniowie klas V, a prowadziła je Edyta Starostka.
 
– Jest to już siódmy kiermasz organizowany przez radę, dyrektora i nauczycieli, którego celem jest integracja pokoleniowa – mówił Mariusz Kaleta, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rudniku. – Wielu rodziców to byli absolwenci tej szkoły, którzy mogą zauważyć pozytywne zmiany w rozwoju szkoły i jej wyglądzie. To jednocześnie okazja do zobaczenia swoich pociech w programie artystycznym. Na naszym kiermaszu można spróbować wypieków i smakołyków, które zostały wykonane przez uczniów i rodziców. Na stoiskach są stroiki, kartki i ozdoby świąteczne, wszystkie są wykonane przez uczniów i nauczycieli. Impreza to również okazja na pozyskanie dodatkowych środków na działalność Rady Rodziców. Jej przewodniczącym jest Eugeniusz Kosel – dodał Mariusz Kaleta.
 
WiZ
  • Numer: 51/52 (923/924)
  • Data wydania: 22.12.09