Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Holender przybył z Misją

22.12.2009 00:00
Wysłannik Banku Światowego sprawdzał, jak wydawana jest pożyczka na budowę zbiornika.
W starostwie samorządowcy spotkali się z przedstawicielem Banku Światowego, który finansuje budowę suchego zbiornika Racibórz Dolny. – Chciał poznać ich opinię na temat postępów prac przy tej inwestycji – powiedział Andrzej Markowiak z RZGW.
 
Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach zoorganizował spotkanie samorządowców powiatów raciborskiego i wodzisławskiego z przedstawicielem Banku Światowego. Instytucja z Waszyngtonu monitoruje wykorzystanie przez polski rząd pieniędzy pożyczonych na budowę suchego zbiornika Racibórz Dolny. Wysyła tu swego przedstawiciela dwa razy w roku. Dotąd inwestycję doglądał Pakistańczyk Ahmed Masud. Gościł w Polsce w maju. W obecnej Misji – bo tak nazywa się wizyty z Banku Światowego – zastąpił go Holender Guy Alaerts.
 
Przedstawiciel banku był w Polsce cztery dni, od poniedziałku. W tym czasie spotkał się m.in. z mieszkańcami Nieboczów, którzy przeprowadzili się w nowe miejsce zamieszkania, a czwartek poświęcił na wizytę w Raciborzu. – Chciał poznać opinie samorządowców, u których powstanie polder, na temat postępów prac w jego budowie – wyjaśnia Andrzej Markowiak, zastępca dyrektora RZGW ds. budowy zbiornika Racibórz Dolny.
 
Wśród uczestników spotkania w Raciborzu była m.in. reprezentująca Warszawskie Biuro Banku Światowego Małgorzata Dworzyńska oraz prof. Janusz Zaleski z Biura Wdrażania Projektu (PCU) we Wrocławiu. Grono samorządowców tworzyli: starosta raciborski Adam Hajduk, prezydent Raciborza Mirosław Lenk, wójt Lubomi Czesław Burek, wójt Kornowaca Józef Stukator oraz Wolfgang Kroczek z Urzędu Gminy w Krzyżanowicach. Z pobytu wysłannika Banku Światowego w Polsce powstanie specjalny dokument, który otrzyma także RZGW.
 
(ma.w)
  • Numer: 51/52 (923/924)
  • Data wydania: 22.12.09